مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی بر احیای جریان انقلابی با بکارگیری مدیران خلاق و جوان در مدارس تأکید کرد.

انتقاد از تشریفات اداری پیچیده برنامه‌های فرهنگی مدارس
کلانشهر:حجت‌الله الماسی در آیین گشایش گردهمایی «مجاهدان عرصه تربیت و تبیین» که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: ‌هدف گردهمایی و تشکیل ایجاد گروه مشاورین جوان، موضوع بسیار مهم و راهبردی محسوب می‌شود. از ‌جمله مهم‌ترین شاخصه‌های آن می‌توان به زنده کردن حلقه‌های میانی اشاره کرد.

وی با بیان این که لایه‌های پایه و بیرونی نظام آموزش و پرورش ما کهنه و فرسوده‌ است تصریح کرد: یک سیستم خشک و بی‌روح وجود دارد که با وجود تغییر دولت‌ها و مدیران و سیاست‌گذاران متاسفانه تغییر نمی‌کنند و این موضوع روند امور دولت‌های خلاق و جوان را کُند می‌کند.

الماسی با انتقاد از دیوان‌سالاری و نظام پیچیده‌ بوروکراتیکِ در برنامه‌های فرهنگی مدارس، گفت: وزیر آموزش و پرورش همواره تاکید دارند که برای یک اردوی یکروزه به اندازه‌ای مقررات دست و پاگیر وجود دارد تا دست آخر مدیر از سفر حتی یک روزه دانش‌آموزان نیز منصرف می‌شود.

الماسی تاکید کرد: این درست است که مقررات باید اجرا شود، اجرائیات و قوانین موجود نیز رعایت شود اما نباید کار را معطل گذاشت.

وی با اشاره به حضور جوانان به عنوان مدیران میانی ادامه داد: حقیقت این ‌است ما هر چه فکر کردیم دیدیم هیچ کس بهتر از جوانان برای ورود به حلقه میانی وجود ندارد این حلقه میانی می‌تواند نقش بسیار مهمی را ایفا کند و مشاورین جوان نخ تسبیح این میانه‌ هستند و برای نوآوری و خلاقیت وارد میدان شده‌اند.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی به راهکارهای موجود برای بهبود کیفیت کار در آموزش و پرورش اشاره و تاکید کرد: تنها راه آن ایجاد جریانی است که به واسطه آن می‌توان قانون‌گریز نبود و در عین حال جریان انقلابی‌گری را وارد سیستم کرد. باید تلاش کرد تا مدیران خلاق و جوان را وارد مدارس کنیم. حقیقت این است که بدون حمایت، تلاش و کار جهادی هیچ یک راه به جایی نخواهند برد.

وی اصلی‌ترین هدف آموزش و پرورش را احیای جریان انقلابی  دانست وگفت: لازم است خود شما یک شبکه باشید. چنانچه تشکیل شبکه دهید، دریایی از ایده و خلاقیت هم برای حوزه ستادی و هم برای استان‌های خود به دنبال خواهید داشت. راهکارهایی که هر کدام به زودی ثمر خواهد داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، الماسی با تاکید بر مقوله‌ شبکه‌سازی عنوان‌ کرد: مهم‌ترین ابزار شما برای تاثیرگذاری ایجاد شبکه استانی است. آن هم شبکه‌ای که به‌دنبال هویت خود به عنوان معلمی انقلابی باشد. چرا که اگر هویت خود را احیاء کند می‌تواند در احیای هویت دیگران نیز تاثیرگذار باشد.

نظر شما:

security code