از سوییچ پورش تا ساعت مارک و پول نقد

دستگیری مرد سیندرلایی؛ سارق خانه فرهاد مجیدی


۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۰:۲۳ | کد خبر: ۲۳۵۶۲ چاپ

۷۰ هزار درهم، دو ساعت مارک، دسته چک بانک اماراتی، سوئیچ پورش و پاسپورت سرمربی، محتویات سرقت‌شده از گاوصندوق خانه فرهاد بود.

دستگیری مرد سیندرلایی؛ سارق خانه فرهاد مجیدی

کلانشهر: دهم بهمن سال گذشته مأموران پلیس پایتخت در جریان سرقت از خانه فرهاد مجیدی، سرمربی سابق تیم استقلال قرار گرفتند و راهی آنجا شدند.

محل سرقت خانه‌ای ویلایی و دوطبقه بود که در طبقه اول، فرهاد مجیدی و در طبقه دوم، مادرش زندگی می‌کردند. سرقت زمانی رخ داده بود که این فوتبالیست سرشناس به طبقه بالا (خانه مادرش) رفته و هنگام بازگشت به خانه‌اش بود که متوجه دستبرد سارقان شده بود. مأموران متوجه شدند دزدان با تخریب در ورودی وارد خانه شده، اثاثیه را به هم ریخته و گاوصندوق موجود در آنجا را دزدیده بودند. حدود 70هزار درهم، ‌2گوشی موبایل، پاسپورت ایران و امارات، 2ساعت گران‌قیمت، 2دسته چک که یکی از آنها دسته‌چک ایرانی و دیگری دسته‌چک بانکی در دوبی بود همراه سوئیچ خودروی پورشه اموالی بود که داخل گاوصندوق قرار داشت که همگی سرقت شده بودند. ماموران در ادامه متوجه شدند که دزدان دوربین‌های ورودی ساختمان را تخریب کرده‌اند، اما دوربین‌های خانه‌های اطراف نشان می‌داد که آنها 3نفر بودند که سوار بر یک دستگاه خودروی پرشیا مقابل خانه فوتبالیست معروف توقف کرده و سپس 2نفر از آنها درحالی‌که ماسک به‌صورت داشتند، قفل در را تخریب کرده و وارد آنجا شده‌اند. دزدان حدود ساعت یک بامداد وارد خانه شده و سپس با کمک هم گاوصندوق را از آنجا خارج و سوار بر پرشیا، متواری شده بودند. با این اطلاعات، تیمی از کارآگاهان آگاهی زیرنظر قاضی مرتضی رسولی، بازپرس شعبه هشتم دادسرای ویژه سرقت، وارد عمل شدند تا دزدان را شناسایی کنند. سارقان اما کاملا حرفه‌ای بودند و پلاک ماشینشان را هم مخدوش کرده بودند تا شناسایی نشوند. با این حال کارآگاهان در جریان بررسی‌ها لنگه‌کفشی پیدا کردند که در حیاط خانه ویلایی افتاده بود و به‌نظر می‌رسید که متعلق به یکی از سارقان است. 

چند ماه بعد 

هنوز معمای سرقت از خانه فرهاد مجیدی حل نشده بود که چند روز قبل فردی با پلیس تماس گرفت و گفت که اطلاعات مهمی درباره سرقت از خانه فوتبالیست معروف دارد. این فرد سارق سابقه‌داری بود که به‌تازگی از زندان آزاد شده و به‌گفته خودش توبه کرده بود که دیگر سراغ خلاف نرود. او به مأموران گفت: چند روز قبل دوستانم مرا به جایی دعوت کردند که پاتوق سارقان بود. آن شب افرادی که آنجا بودند شروع کردند به ‌خاطره‌گویی. هر کدام از سرقت‌های عجیبی می‌گفتند که مرتکب شده بودند تا اینکه یک نفر از آن جمع که مسعود نام دارد مدعی شد که چند ماه قبل با همدستانش به خانه فرهاد مجیدی دستبرد زده و با پولی که به‌دست آورده‌اند، به کیش سفر کرده و همه این پول را صرف خوشگذرانی کرده‌‌اند.

مسعود گفت که چنان حرفه‌ای این سرقت را انجام داده‌‌اند که هنوز پلیس نتوانسته آنها را گیر بیندازد و من که ماجرای این سرقت را در روزنامه خوانده بودم، تصمیم گرفتم پلیس را در جریان قرار دهم. 

 

لنگه کفش رازگشا

پس از این تماس، مأموران با اطلاعاتی که از فرد ناشناس به‌دست آورده بودند، راهی مخفیگاه مسعود شدند و او را دستگیر کردند. وی اما دستبرد به خانه فرهاد مجیدی را انکار کرد و گفت: من ماجرای سرقت را در شبکه ‌اجتماعی خوانده بودم و آن شب برای اینکه در جمع دزدان خودنمایی کنم به دروغ گفتم که سرقت را من و دوستانم انجام داده‌ایم.

به‌رغم انکارهای سارق سابقه‌دار، مأموران به تحقیق درباره او پرداختند و متوجه شدند که تخصص وی سرقت از خانه‌ها و او صاحب یک خودروی پرشیاست که درست شبیه همان خودرویی است که در صحنه سرقت از خانه مجیدی حضور داشت. مأموران سراغ این خودرو رفتند و در بازرسی داخل آن، لنگه کفشی را پیدا کردند که لنگه دیگر همان کفشی بود که در خانه فوتبالیست معروف جا مانده بود.

در این شرایط، مسعود چاره‌ای جز اقرار به سرقت ندید و اعتراف کرد که به جز سرقت از مربی سرشناس به چندین خانه دیگر هم دستبرد زده است. در ادامه تحقیقات، یکی از همدستان او نیز بازداشت شد و تلاش برای دستگیری متهمان دیگر ادامه دارد.