عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس؛

تفکر غرب در آینده نزدیک به زباله دان تاریخ خواهد رفت


۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۴:۴۰ | کد خبر: ۲۳۶۶۵ چاپ

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز اگر همچنان بایستیم و ثابت قدم باشیم خداوند ما را یاری خواهد کرد و تفکر غرب در آینده نزدیک به زباله‌دان تاریخ خواهد رفت.

 تفکر غرب در آینده نزدیک به زباله دان تاریخ خواهد رفت
کلانشهر:محمداسماعیل کوثری در مراسم سالگرد نابغه آموزش "سردار شهید میثم محمد بیگلو" اظهار داشت: صحبت کردن درباره شهید و شهادت کار آسانی نیست؛ انسان‌هایی که با آگاهی و بصیرت بالا ایثار کردند و در این راه با خداوند معامله‌ کردند و خدا نیز می‌فرماید "شهدا زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند."

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضرت زینب(س) هم پیام‌رسان عاشورا بودند تصریح کرد: امروز باید از شهدایمان برای جوانان و کسانی‌که صحنه‌های دفاع مقدس را ندیدند بگوییم؛ شهدایی همچون شهید بیگلو که سال‌های سال باید از او گفته شود.

کوثری با بیان اینکه دشمنان‌ می‌خواستند 7 روزه به تهران برسند و نظام‌ نوپای جمهوری اسلامی را کنار بزنند و نظام دلخواه خود را روی کار بیاورند اما ناکام ماندند ابراز داشت: برخی عوامل داخلی همچون بنی‌صدر هم باعث شده بودند که دشمن این اطمینان را پیدا کند که می‌تواند سریع به تهران برسد.

 

فرمانده اسبق لشکر محمد رسول‌الله(ص) در دوران دفاع مقدس با اشاره به معامله شهدا با خداوند گفت: شهدا در معامله با خدا و پیروی از ولایت مقابل دشمن ایستادند و این به‌معنای شکست ابرقدرت‌ها مقابل جمهوری اسلامی بود و دشمن در محاسبات خود به 2 عامل "ولایت" و "مردم ولایتمدار" توجه نکرده بود.

وی به رشادت‌های نابغه آموزش رزمندگان اسلام در دوران دفاع‌ مقدس "سردار شهید میثم محمد بیگلو" اشاره و بیان کرد: شهید بیگلو با وجود اینکه فرمانده بود اما معتقد بود باید همراه با آموزش‌دیده‌های خود در صحنه عملیاتی شرکت کند و این کار را کرد.

کوثری با اشاره به ماجرای روی کار آمدن صدام در عراق‌ گفت: صدام قدرت‌طلب و تابع محض استکبار و ابرقدرت‌ها بود و استکبار جهانی نیز وی را علیه نظام جمهوری اسلامی وارد صحنه کرد و از وی حمایت کردند و او را برای روز مبادا آماده کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمن تصور می‌کرد با تحمیل جنگ به نظام اسلامی سریعاً به موفقیت خواهد رسید اما امام(ره) را نشناخته بود چراکه امام(ره) یقین داشت خداوند او را یاری می‌کند و اینجا بود که جوانانی همچون شهید بیگلو به ندای ولایت لبیک گفتند و وارد میدان شدند.

فرمانده اسبق لشکر محمد رسول‌الله(ص) با بیان اینکه جوانان با دست خالی در مقابل دشمن صف‌آرایی کردند افزود: دشمن فکرش را هم نمی‌کرد که ایران بتواند در مقابل آن حجم از هجمه‌های سنگین مقاومت کند اما پس از فرار بنی‌صدر، وحدت بی‌نظیری بین نیروهای مسلح با فرماندهی امام(ره) شکل گرفت و پیروزی‌ها‌ به دست آمد.

کوثری با اشاره به خاطره آشنایی خود با شهید محبوب و گمنام "ابراهیم هادی" سر پُل ذهاب خاطرنشان کرد: قرار بود از منطقه برگردم به ابراهیم هادی گفتم با من کاری ندارید؟ او یک کاغذ با 5 آدرس به من داد و گفت "این افراد نیازمند هستند، از حقوق من به این افراد کمک کن."

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید هادی علاوه بر اینکه جان خود را در طبق اخلاص گذاشته بود، مال خود را هم در راه خدا تقدیم می‌کرد ابراز داشت: بار دیگر او را دیدم گفت "می‌خواهم شهید شوم و مانند حضرت زهرا(س) گمنام باشم" و به آرزویش رسید.

کوثری گفت: این انگیزه‌ها و اعتقادات رزمندگان اسلام موجب شد تا دشمن را با آن حجم از امکانات و حمایت‌های نظام استکباری از مرزهایمان دور کنیم؛ امروز هم اگر همچنان بایستیم و ثابت قدم باشیم خداوند ما را یاری خواهد کرد و تفکر غرب در آینده نزدیک به زباله‌دان تاریخ خواهد رفت.