سرمربی اسبق تیم ملی ایران گفت: الان زمان مناسبی برای قبول مسوولیت تیم ملی و نبود و اعضای تیم با کنار گذاشتن اختلافات بهترین بازی ها را انجام دهند.

دایی: زمان مناسبی برای قبول مسئولیت تیم ملی نبود

کلانشهر: علی دایی یکشنبه شب در حاشیه افتتاحیه جزیره فوتبالی در کیش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جام جهانی و برگزاری جشنواره جزیره فوتبالی فرصت مناسبی است که ایران و این جزیره را به جهانیان بشناسانیم.

 

وی اضافه کرد: ایران همسایه دیوار به دیوار قطر است و انتظار می رود بتوانیم این فرصت بزرگ را برای تحقق اهداف خودمان غنمیت بشماریم و رسیدن به مساله بستگی به کارهایی که انجام می دهیم دارد.

 

دایی با آرزوی موفقیت برای تیم ملی در مسابقات جام جهانی گفت: انتظار داریم در این تیم همه اختلافات را کنار بگذارند و سعی کنند بهترین بازی ها را انجام دهند.

 

وی در پاسخ به سوال اینکه چرا مربیگری تیم ملی را نپذیرفت اظهار داشت: آرزوی هر مربی است که مربی تیم ملی کشورش باشد اما معتقدم الان نه زمان مناسبی برای تیم ملی و وقت کافی برای کمک کردن به آن نبود و فکر می کنم بهترین تصمیم را گرفتم.

 

۶ روز قبل بود که دراگان اسکوچیچ از سوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال از سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران برکنار شد اما خیلی سریع هیات رئیسه فدراسیون فوتبال پس از جلسه با دراگان اسکوچیچ رای صادر شده از سوی کمیته فنی را وتو کرد.

 

با این وجود یکشنبه ۲۶ تیر جلسه‌ی مشترک کمیته فنی و هیات رئیسه به انجام رسید و پس از چند ساعتِ همراه با بحث، اختلاف نظر، قهر و ... احسان اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال اعلام کرد دراگان اسکوچیچ همچنان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران باقی می‌ماند.

 

جزیره فوتبالی در راستای ایفای نقش ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مدت ۶ ماه در این جزیره برگزار می شود و ۲۰ رویداد مختلف ورزشی، جشنواره های رقابتی، نمایشگاه ها، مسابقات ورزشی، برنامه های تلوزیونی طی این مدت در این جزیره برگزار خواهد شد.

 

جایزه بزرگ موسیقی جام جهانی، جشنواره فیلم و عکس جام‌جهانی، جشنواره استیکر، کارتون، کاریکاتور، المان‌های شهری ، نمایشگاه صنایع مرتبط با فوتبال، فوتبال کلینیک با همکاری ایفمارک، کارگاه‌های تخصصی آموزشی در حوزه فوتبال، نمایشگاه دستاوردهای اقتصادی ایران و قطر، دهکده فوتبال ایرانی از رویدادهای برنامه ریزی شده در قالب جشنواره جزیره فوتبال است.

 

 حضور ۶۵ بازیکن بین المللی ایرانی و خارجی، برپایی دوره مسابقات ستارگان فوتبال ایران و جهان در جام جهانی ۱۹۹۸، برگزاری مسابقات ویژه فوتبال بانوان، فوتبال خیابانی، ساحلی، صابونی با حضور بزرگان این رشته‌ها، اکران مسابقات با حضور کارشناسان داخلی وخارجی، استعداد یابی فوتبال، مسابقه گزارشگر شو را از دیگر برنامه‌های جشنواره جزیره فوتبالی است.

 

برنامه‌ها از تیر سال جاری شروع و اختتامیه های برخی رویدادهای به جشنواره نوروزی کیش متصل می‌شود تا موج فوتبالی کیش تا نوروز سال آینده ادامه داشته باشد.