وضعیت قرمز در شبکه برق

امروز سخت ترین روز صنعت برق است


۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۹:۱۵ | کد خبر: ۲۳۷۹۸ چاپ

سخنگوی صنعت برق گفت: شاید بتوان به دلیل گرمای شدید هوا، امروز را سخت ترین روز صنعت برق دانست و ما باید بتوانیم برق را به تمامی نقاط ایران به ویژه نقاط بسیار گرم، مانند ۷ شهر از استان خوزستان که امروز دمای بیش از ۵۰ درجه را تجربه می‌کنند، برسانیم.

امروز سخت ترین روز صنعت برق است
کلانشهر:این هفته که گرم ترین هفته تیرماه لغب گرفته، نگرانی از رسیدن تقاضای مصرف برق به مرز 70 هزار مگاواتی را تشدید کرده است چرا که اگر تقاضای مصرف برق به 70 هزار مگاوات برسد، احتمال بازگشت خاموشی ها افزایش می یابد.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این خصوص گفت: مصرف برق امروز نسبت به روزها و سال‌های گذشته به شدت افزایش یافته و اگر این روند ادامه پیدا کند ممکن است به بیش از 69 هزار مگاوات نیز برسد.

وی افزود: مصرف برق امروز در هر ساعت حدود هزار مگاوات از روز سه شنبه هفته گذشته که اوج مصرف برق تاریخی کشور رخ داد، بیشتر بوده و اگر این روند ادامه یابد پیش‌بینی می‌کنیم به بیش از 69 هزار مگاوات نیز برسد.

تأمین تقاضای فعلی برق برای نیروگاه ها دشوار است

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: تامین این میزان تقاضای مصرف برای نیروگاه‌ها دشوار است و برق مورد نیاز مشترکان در این شرایط با زحمت بسیار تامین می‌شود.

وی ادامه داد: شاید بتوان به دلیل گرمای شدید هوا، امروز را سخت ترین روز صنعت برق دانست و ما باید بتوانیم برق را به تمامی نقاط ایران  به ویژه نقاط بسیار گرم، مانند 7 شهر از استان خوزستان که امروز دمای بیش از 50 درجه را تجربه می‌کنند، برسانیم.

مردم تا ساعت 18 امروز از وسایل پرمصرف برقی استفاده نکنند

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: از همه هموطنان درخواست می‌کنیم، تا ساعت 18 که اوج مصرف برق است از استفاده وسایل پر مصرف برقی به طور جدی خودداری کنند و راه کارهای مدیریت مصرف مثل تنظیم دمای کولرهای گازی روی  25 درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی و حتی خاموشی یک عدد لامپ اضافه را اجرا کنند.

وی افزود: همچنین اگر ساکن شهرهای سردسیر هستید و امکان خاموشی کولر وجود دارد، با عدم استفاده از کولر به ما در تامین برق همه مشترکان یاری رسانند تا این روزهای گرم را بدون هیچ گونه قطعی برق پشت سر بگذاریم.

به گزارش تسنیم، اگر صرفه جویی از سوی مشترکان بخش خانگی صورت نگیرد، اعمال راهکارهایی که برای کاهش مصرف در بخش صنعت، اداری و کشاورزی در حال انجام است، کفاف کاهش بار شبکه را نخواهد داد و با رسیدن تقاضای مصرف برق به مرز 70 هزار مگاواتی، بازگشت خاموشی ها در نقاط مختلف کشور دور از ذهن نیست.

نظر شما:

security code