هواشناسی گیلان پیش بینی کرد که از امروز شنبه تا اواسط هفته هوای استان به طور متوسط پنج تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

کاهش ۱۰ درجه ای دما و آغاز بارش باران در گیلان از امروز

کلانشهر: براساس جدول پیش بینی هواشناسی گیلان؛ طی مدت یاد شده (شنبه تا سه شنبه) گاهی افزایش ابر در بعضی نقاط بارندگی، گاهی رگباری و موقتی شدید رعد و برق، وزش باد در پاره‌ای نقاط شدید مورد انتظار است.

هواشناسی گیلان با صدور هشدار زرد اعلام کرد که از امروز شنبه به تدریج هوای استان ابری، مه آلود و خنک تر می شود و این کاهش دما به ویژه طی یک شنبه تا سه شنبه محسوس تر خواهد بود.

براساس جدول پیش بینی هواشناسی گیلان؛ شرایط بارندگی گاهی رگباری و برخی مناطق شدید، وزش باد و برخی نقاط موقتی شدید، رعد و برق و احتمال تگرگ تا اواخر هفته در استان وجود دارد.

شهر دیلمان که دیروز حداکثر دما در استان را با ۲۶ درجه سانتیگراد به خود اختصاص دهد، روز دوشنبه در گرمترین ساعات به ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

طبق جدول هواشناسی گیلان، دمای شهر رشت تا اواسط هفته آینده کاهش پنج درجه ای را تجربه می کند و از ۳۱ درجه سانتیگراد امروز جمعه تا محدوده ۲۶ درجه افت می کند.

هواشناسی گیلان پیش بینی کرد که طی مدت فعالیت این سامانه جوی از امروز شنبه تا سه شنبه؛ احتمال خسارت به سازه ها، شکستن درختان به سبب وزش باد شدید، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جاری شدن سیلاب و موقتی و منطقه‌ای به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها، احتمال رانش و لغزش، احتمال خسارت به شالیزار ها و محصولات کشاورزی و احتمال برخورد صاعقه به زمین دور از انتظار نیست.

 

هواشناسی گیلان همچنین تا یکشنبه پیش رو؛ به پرهیز از شنا، محدود کردن تردد قایق های سبک و تفریحی و ورود و خروج کشتی ها به بندر با احتیاط توصیه کرده است.

نظر شما:

security code