پس از گذشت دو ماه از فروریختن ساختمان متروپل آبادان، حادثه سوء قصد به جان برادر صاحب این ساختمان افکار عمومی مردم خوزستان و شهر آبادان را به خود جلب کرد.

جزئیات جدید از قتل مجید عبدالباقی، برادرِ مالکِ متروپل آبادان

کلانشهر: ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه دوم خردادماه گذشته بخشی از ساختمان دو قلوی متروپل آبادان فروریخت و در آن ۴۳ نفر جانباختند و ۳۷ نفر نیز مصدوم شدند و ابعادی ملی یافت؛ این خبر بار دیگر امروز شنبه اول مردادماه با حادثه سوء قصد به جان برادر صاحب این ساختمان، افکار عمومی استان خوزستان را به خود جلب کرد.

 

 

عصر روز شنبه ایرنا استان خوزستان در خبری از سوء قصد و سپس مرگ مجید عبدالباقی، حتی با توجه به انتقالش به بیمارستان خبر داد.

 

به گزارش ایرنا در تصویری که نشان دهنده سوء قصد به جان عبدالباقی است، ساعت ۲۵: ۱۴ دقیقه را نشان می دهد که وی وارد پارکینگ مجتمع مسکونی محل سکونت خود می شود؛ خودروی ساینایی وی را تعقیب کرده و در برابر درب پارکینگ توقف می کند، که یک نفر از خودرو پیاده شده و با کلاشینکف و دیگری با اسلحه کمری به سمت داخل پارکینگ شلیک می کنند.

 

پس از آن بقایای پوکه های گلوله های شلیک شده بر روی زمین کشف می شود که گفته شده حدود ۶ تیر به مجید عبدالباقی اصابت کرده است.

 

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان در این زمینه گفت: ظهر امروز افراد ناشناس اقدام به تیراندازی به مجید عبدالباقی در مجتمع مسکونی وی کردند.

 

وی اظهار داشت: این افراد پس از تیراندازی به سوی عبدالباقی از محل تیراندازی متواری شدند.

 

فرماندار ویژه آبادان گفت: وی به بیمارستان نفت آبادان منتقل و به علت شدت جراحت وارده تحت درمان و احیا قرار گرفت، ولی متاسفانه تلاش پزشکان ثمر نداد.

 

عباسپور گفت: تحقیقات برای شناسایی افراد تیرانداز آغاز شده است.

 

 دکتر نصرالله حسونی بحرینی رییس بیمارستان نفت آبادان نیز در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: مجید عبدالباقی برادر مالک متروپل آبادان که - ساعتی پیش - مورد سوء قصد قرار گرفته بود به علت شدت جراحات وارده، درگذشت.

 

این اتفاق درحالی رخ داد که هفته گذشته یعنی ۳۰ تیرماه (دو روز قبل) صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از صدور کیفر خواست متهمان پرونده حادثه متروپل آبادان خبر داد.

 

وی اضافه کرد در این پرونده تعداد ۲۱ نفر مقصر حادثه شناخته شده‌اند که علیه ۲۰ نفر افراد موثر کیفرخواست صادر شده است.

 

دادستان مرکز استان خوزستان تصریح کرد: تمامی متهمین این پرونده در حال حاضر با قرار تامین مناسب در بازداشت به سر می‌برند.

 

فرمانده انتظامی آبادان نیز پس از حادثه گفت: شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی منجر به قتل در آبادان در دستور ویژه قرار دارد.

 

سرهنگ حسین زلقی اظهار داشت: بعد از کسب اطلاع از این حادثه، پلیس تحقیقات خود را آغاز کرده و شناسایی و دستگیری عاملان این حادثه در دستور کار جدی ماموران جنایی پلیس قرار گرفته است.

 

‏سرهنگ زلقی گفت: مهاجمان به وسیله کلت کمری و کلاشینکف اقدام به تیراندازی کردند که پس از دستگیری در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

 

ریزش بخشی از ساختمان متروپل آبادان در دوم خرداد باعث جانباختن ۴۳ نفر و مصدومیت ۳۷ نفر شد.