برخورد با فروش موادغیرمجاز در عطاری ها

برای لاغری معتاد نشوید


۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۵:۴۸ | کد خبر: ۲۳۹۸۲ چاپ

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از برخورد پلیس با فروش و عرصه محصولات غیرمجاز و اعتیادآور در پوش قرص‌های لاغری خبر داد و گفت که روز گذشته دو عطاری متخلف به دلیل فروش این مواد در غرب پایتخت پلمب شد.

 برای لاغری معتاد نشوید
کلانشهر: سرهنگ ضرغام آذین دراین‌باره گفت: در پی ارجاع چندین فقره گزارش و شکایات مردمی مبنی بر فعالیت مشکوک مالک یکی از مغازه‌های عطاری مربوط به محله‌ای در غرب تهران، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و تیمی از ماموران پایگاه دوم پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دارند که در جریان آن مشخص شد دو تن از مالکان مغازه‌های عطاری با سوءاستفاده از شغل خود و در پوشش مغازه عطاری اقدام به فروش قرص‌ها و داروهای غیرمجاز و اعتیاد آور تحت عنوان قرص‌های لاغری کرده‌اند.  

وی با بیان اینکه ماموران پس از اطمینان از صحت گزارش دریافتی مجوز انجام عملیات را از مقام قضایی دریافت کردند، گفت: سرانجام ماموران تیم عملیاتی پلیس مبارزه با موادمخدر متهم را در حال فروش داروهای غیر مجاز در مغازه‌اش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.   همچنین با دستگیری متهم بلافاصله نسبت به بازرسی محل اقدام و طی آن مقدار ۳۹کیلوگرم انواع قرص و داروهای لاغری غیرمجاز کشف و ضبط شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران با بیان اینکه عطاری مذکور پلمب شد، گفت: عطتاری دیگر هم پلمب و مالک آن نیز در عملیاتی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد. این افراد در جریان بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کردند.

آذین با اشاره به تبلیغات گسترده برای فروش برخی از داروهای غیرمجاز و مواداعتیادآور تحت عنوان داروها و قرص‌های لاغری اظهارکرد: افراد سودجو اقدام به تبلیغ مصرف و فروش این مواد در برخی محیط‌ها نظیر باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌ها و به خصوص آرایشگاه‌های زنانه، عطاری‌ها و ... می‌کنند. از این رو به شهروندان هشدار می‌دهم که قرص و مواد خوراکی تحت عناوینی نظیر گلوریا، آلفا اسلیم، بک اسلیم، اسلیم فیت، بریکتون و ... را که توسط عوامل سودجو در جامعه در حال فروش و توزیع است تهیه نکنند. چرا که این مواد به دلیل آغشته بودن به متامتفتامین یا همان شیشه به شدت اعتیاد آور است و اثرات جبران ناپذیری را در روح و روان و جسم فرد مصرف کننده باقی می‌گذارد.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ تاکید کرد که پلیس با هرگونه فروش و عرضه این مواد در محیط‌های مختلفی ازجمله عطاری‌ها برخورد خواهد کرد و لازم است شهروندان نیز چنانچه اطلاعاتی در این خصوص دارند، حتما از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰مراتب را اطلاع رسانی کنند.