مقامات آمریکایی: تنش های نظامی کاهش یافته است

در پی بی‌نتیجه دیدن اعمال فشار بر ایران از سوی آمریکا حال مقامات آمریکایی سعی دارند برای حفظ وجهه خود چنین القاء کنند که در پی اعزام ناو آمریکایی به خاورمیانه تنش‌های نظامی کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، شبکه سی‌ان‌ان به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد: یک ماه پس از اعزام ناو آمریکایی به خاورمیانه در پی ادعای واشنگتن درباره افزایش تهدید ایران در منطقه، اکنون به نظر می‌آید که تنش‌های نظامی کاهش یافته است.

این مقامات آمریکایی گفته‌اند یک ماه پس از آنکه آمریکا ادعا کرد در واکنش به دریافت اطلاعاتی مبنی بر آمادگی ایران برای حمله به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه یک ناو به منطقه اعزام کرده است، اکنون به نظر می‌آید که تنش‌های نظامی کاهش یافته است.

یک مقام نظامی آمریکایی مطلع در این باره به سی‌ان‌ان گفت: تنش‌ها تا حدودی کاهش یافته است اما ما همچنان به دقت هم چیز را زیر نظر داریم، ما آرام نشده‌ایم و همچنان هوشیار هستیم.

به گزارش سی‌ان‌ان، مقامات آمریکایی هیچگاه اطلاعات ادعایی خود را که به استقرار ناو گروه آبراهام لینکلن در منطقه منجر شد، ارائه نکردند و به‌طور دقیق نیز مشخص نکردند که چگونه به این نتیجه رسیده‌اند که ایران هشدارهای نیروی دریایی آمریکا به آنها در آب‌های منطقه را جدی نمی‌گیرد.

 تنش‌ها میان تهران و واشنگتن در طی بیش از یک سال گذشته پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و نقض آن و راه‌اندازی کارزار فشار حداکثری بر ایران افزایش یافت. آمریکا در ادامه این سیاست‌های خصمانه خود پس از بازگرداندن تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی نام سپاه پاسداران را در فهرست خود از سازمان‌های تروریستی قرار داد و تحریم‌های جدیدی را نیز بر صادرات فلزات کشورمان اعمال کرد.

ایران نیز همزمان با گذشت یک سال از زمان خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای اعلام کرد که قصد دارد اجرای دو مورد از تعهدات هسته‌ای خود در این توافق را متوقف کند.

نظر شما:

security code