امروزه اموال بسیار گران‌بهاتر و گران‌قدرتر از خودرو، مثل فرش و جواهرات، وجود دارد که می‌توانند ثبت و سند دار شوند و امنیت معاملاتی مردم را پیرامون این اموال فراهم کند.

به دنبال سند دار کردن تمام اموال ارزشمند مردم هستیم؛ از فرش تا جواهرات

کلانشهر: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه باید تمامی اموال گران‌بها ثبت شوند، گفت: امروزه طرحی در سازمان ثبت در حال پیگیری است که فرش‌های نفیس، جواهرات خاص و سایر اموال گران‌بهای مردم ثبت شده و معاملات آن‌ها به موجب سند رسمی باشد.

 

 

حسن بابایی با اشاره به ضرورت انتظام حقوقی در جامعه اظهار کرد: این تصور که تنها خودرو به عنوان یک مال منقول نیاز به ثبت دارد، تصور درستی نیست زیرا امروزه اموال بسیار گران‌بهاتر و گران‌قدرتر از خودرو، مثل فرش و جواهرات، وجود دارد که می‌توانند ثبت و سند دار شوند و امنیت معاملاتی مردم را پیرامون این اموال فراهم کند.

 

وی اضافه کرد: توسعه سند رسمی در همه شئون و ابعاد زندگی مردم در دستور کار قرار دارد و سازمان ثبت به دنبال سنددار کردن تمامی اموال ارزشمند مردم است.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه سردفتران اسناد رسمی امروزه با مشکلات بسیاری از جمله پایین بودن حق التحریر روبرو هستند، گفت: سازمان ثبت از سردفتران حمایت می‌کند و با توسعه سند رسمی، به دنبال افزایش صلاحیت دفاتر اسناد رسمی است.

نظر شما:

security code