یک مقام مسئول اعلام کرد؛

پرداخت ۲۵۰ میلیارد تومان، تخفیف و پاداش مدیریت مصرف برق


۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۳:۰۹ | کد خبر: ۲۴۳۹۰ چاپ

مدیر عامل شرکت توانیر گفت: از ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار قبض، ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار شامل تخفیف شدند، کشاورزانی هم که ۵ ساعت را با ما همراهی می‌کردند مابقی ساعات برقشان رایگان می‌شد.

پرداخت ۲۵۰ میلیارد تومان، تخفیف و پاداش مدیریت مصرف برق
کلانشهر:آرش کردی، مدیر عامل شرکت توانیر دیشب دربرنامه تلویزیونی" صف اول" درباره اینکه برای خانوارهایی که زیر الگوی مصرف برق مصرف کردند تخفیف هایی را قائل می شوید، آیا به این تعهد عمل کردید؟، گفت: بله این محقق شد البته با همراهی و همکاری مردم، از ۴۰ درصد قبوضی که در صنعت برق تا الان صادر کردیم از ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار قبض، ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار شامل تخفیف شدند، خیلی ها بستانکار هم شدند. چیزی حدود ۲۵۰ میلیارد تومان ما تخفیف و پاداش مدیریت مصرف را پرداخت کردیم.

وی اضافه کرد: چیزی حدود نیم میلیارد کیلووات ساعت عددی بوده که به قطعیت رسیده و قطعا یقین داریم که تا پایان اوج مصرف این عدد افزایش هم خواهد داشت، حمایت مردم و استقبال برای ما قابل تحسین است. چهار درصد کاهش مصرف نسبت به سال گذشته داشتیم. کشاورزانی هم که ۵ ساعت را با ما همراهی می کردند مابقی ساعات برقشان رایگان می شد و قبضی برای آنها صادر نمی شود که بخش خیلی موثر و سازنده ای بود برای ما، اغلب کارشناسان این بررسی را کردند و این رویه را تایید کردند که این رویه کاملا قابل تطبیق است اینکه شما اجازه دهید ۱۹، ۲۰ ساعت آبیاری صورت گیرد معضلی را ایجاد نمی کند. ما می گوییم مدیریت مصرف، تدابیری اتخاذ شود بدون اینکه مشکلی برای صنعت، مردم و بخش کشاورزی ایجاد شود هم مصرف انرزی صورت گیرد و هم ما دچار معضلاتی نشویم که نشود جبران کرد،

این مقام مسئول اضافه کرد: در بخش عمومی و اداری بسیار سختگیرانه در مورد دولت کار می کنیم دو کار باید صورت می گرفت یکی اینکه ادارات و نهادهای دولت مولدهای اضطراری را در ساعات اوج مصرف به مدار بیاورند و کاهش دهند. عددی که به لحاظ ورود مولد و کاهش مصرف احصا شد ۹۰۰ مگاوات بود، به اندازه نیروگاه اتمی بوشهر ما در بخش عمومی و اداری مان همراهی شد، مولد اضطراری در مدار امد و خودشان کاهش بار دادند، دستاوردی که امسال داشتیم این تبدیل به فرهنگ می شود بحث صرفه جویی و بهینه مصرف کردن انرژی در صنعت برق با اقداماتی که امسال صورت گرفت تبدیل به یک فرهنگ می شود البته ما وظایف خودمان را دراینکه باید نیروگاه سازی داشته باشیم و به نحو موثر در برنامه ها قفراموش نمی کنیم، این دو بال با هم می زنند هم افزایش تولید، تقویت شبکه و مدیریت مصرف، که ما به لحاظ انرژی یک وضعیت پایداری را برای مردم بتوانیم رقم بزنیم.

وی گقت: ما صنعت را به چند بخش تقسیم می کنیم یکی صنایع خیلی بزرگ، صنایع انرژی بر که ۴۳۰ صنعت بزرگ انرژی بر در کشور داریم یکسری صنایع مستقر در شهرکها هستند که شهرک های متوسط و نسبتا کوچک هستند این صنایع خارج از شهرک ها هم وجود دارند یکسری هم صنایع پراکنده ریز و درشت که داخل بافت شهرها هستند، آنهایی که داخل بافت شهرها هستند محدودیت برایشان ایجاد نکردیم، ولی در بخش صنایع داخل شهرک و خارج از شهرک متمرکز بودند و همچنین صنایع بزرگ یک برنامه ای را با خود وزارت صمت تدوین کردیم،

به گفته کردی، برنامه به نحوی پیش رفت، ما بر اثر گشایش هایی که صورت گرفت ۳۰، ۴۰ درصد تخفیف ایجاد شد. به نسبت سال گذشته عددی حدود ۱۵۰۰ تا دو هزار مگاوات شب ها مصرف صنایع به نسبت بالاتر رفته این نشان می دهد، هماهنگی هم صورت گرفت که تقریبا همه صنایع بزرگ همکاری موثری داشته باشند یک شمولیتی ایجاد شد که اگر می خواهد روندی وجود داشته باشد ثابت باشد، دربخش صنعت هماهنگی خوبی صورت گرفت.

نظر شما:

security code