مدیرکل مدیریت بحران گیلان عنوان کرد

احتمال بارش های سیلابی در گیلان/ پرهیز از استقرار در اطراف رودخانه‌ها


۱۴۰۱/۰۵/۱۶ - ۱۷:۰۳ | کد خبر: ۲۴۴۸۶ چاپ

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، از احتمال بارش های سنگین در روزهای دوشنبه و سه شنبه خبر داد و گفت: مدیران مربوطه با توجه به تجربیات سیل‌های گذشته، مسیر رودخانه‌ها را بازدید و از باز بودن آنها اطمینان حاصل کنند تا خروجی آب به درستی انجام گیرد.

احتمال بارش های سیلابی در گیلان/ پرهیز از استقرار در اطراف رودخانه‌ها
کلانشهر: امیر مرادی، از برگزاری جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران استان گیلان به دنبال پیش بینی صدور سطح نارنجی هواشناسی و احتمال بارش های سنگین در روزهای دوشنبه و سه شنبه خبر داد و اظهار کرد: بخش خصوصی و گروه های جهادی در کنار دستگاه های امدادی و خدماتی در وضعیت آماده باش قرار دارند تا در صورت نیاز از توان آنها در مهار سیلاب کمک گرفته شود.

وی افزود: باید با شناسایی نقاط ضعف و قوت و بهره گیری از تجربیات گذشته تلاش کنیم تا حداقل خسارت های ناشی از سیلاب های احتمالی به استان وارد شود.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با تاکید بر ضرورت هماهنگی و تعامل بین دستگاه‌های مربوطه در استان، تصریح کرد: باید در مقابله با حوادث احتمالی آمادگی کامل داشته باشیم تا در زمان بحران غافلگیر نشویم.

مرادی پاکسازی مسیرهای رودخانه ای را از راهکارهای آمادگی برای سیلاب های احتمالی عنوان و بیان کرد: مسیرهای بسته حوادث را تشدید می کند و اگر آمادگی لازم نباشد، خسارت بر مردم وارد می شود.

وی با بیان اینکه حجم توده ای که آب در سیلاب با خود حمل می کند بسیار سنگین است و می تواند موجب خسارت های گسترده شود، خاطرنشان کرد: چون شدت بارش ها در ارتفاعات تاکید شده، مدیران مربوطه با توجه به تجربیات سیل های گذشته، مسیر رودخانه ها را بازدید و از باز بودن آنها اطمینان حاصل کنند تا خروجی آب به درستی انجام گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان ادامه داد: ماشین آلات سنگین و بیل مکانیکی کنار پل‌های مهم مستقر شوند تا در صورت ایجاد مانع در مسیر آب، آن را بازگشایی کنند؛ همچنین از تردد افراد بر روی پل‌های آبنما جلوگیری شده و به دلیل سیلاب احتمالی، مردم از مستقر شدن در مناطق اطراف رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

وی با اشاره به ورود تعداد بسیاری از مسافران که برای عزاداری تاسوعا و عاشورا به موطن خود در استان بازگشته اند، خاطرنشان کرد: باید در کنار آمادگی دستگاه ها، هشدارهای لازم به مردم در شهرها و روستاها داده شود تا مراقبت ها از خود و خانواده شان بیش از پیش انجام شود.

نظر شما:

security code