مدیرکل میراث فرهنگی گیلان عنوان کرد

افزایش اقامتگاه های بوم گردی گیلان تا پایان سال


۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۴:۲۱ | کد خبر: ۲۴۶۴۳ چاپ

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از افزایش اقامتگاه های بوم گردی در گیلان خبر داد و گفت: در سراسر استان گیلان ۸۴ پروژه اقامتگاه بوم گردی هم‌اکنون در حال اجرا است.

افزایش اقامتگاه های بوم گردی گیلان تا پایان سال
کلانشهر:ولی جهانی ‌از افزایش اقامتگاه های بوم گردی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: استان گیلان دارای ۱۳۰ واحد اقامتگاه بوم گردی با پروانه بهره برداری مجاز و دارای فعالیت است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، با بیان اینکه ایجاد اقامتگاه های بوم گردی ظرفیت جدیدی است که می توان از آن در ایجاد اشتغال، مهاجرت معکوس و احیای فرهنگ و سنت های گذشته استفاده کرد، گفت: یکی از مزایای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی به ویژه در روستاها توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی است.

وی ادامه داد: تاکنون اشتغال مستقیم برای ۱۳۰ واحد اقامتگاه بوم گردی ۷۵۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم برای حدود ۱۳۰۰ نفر پیش بینی شده که مجموعا می توان به اشتغال حدود ۲۰۰۰ نفر در این زمینه اشاره کرد.

جهانی با بیان اینکه در سراسر استان گیلان ۸۴ پروژه اقامتگاه بوم گردی هم‌اکنون در حال اجرا است، تصریح کرد: با تسهیلاتی که این اقامتگاه ها تاکنون از اداره کل میراث استان دریافت کردند، برآورد ما این است که تا پایان سال بیش از ۵۰ درصد این واحدها به بهره برداری برسند.

وی با اشاره به تغییر سبک گردشگری مسافران از هتلینگ به سمت اقامتگاه های بوم گردی، گفت: اقبال روزافزون مسافران به سوی طبیعت گردی، دیدن میراث های ناملموس مردم شناسی و دیدن مناطق بوم گردی زمینه را برای ورود گسترده نوعی دیگر از سفر و اقامتگاه فراهم کرده است.

نظر شما:

security code