واکسن آنفلوانزا از کی توزیع می شود؟


۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۲:۳۶ | کد خبر: ۲۴۶۶۷ چاپ

معاون برنامه ریزی اداره کل دارو و سازمان غذا و دارو از تامین دو میلیون 500 دز واکسن آنفلوآنزا و توزیع آن از نیمه شهریور در داروخانه ها خبرداد.

واکسن آنفلوانزا از کی توزیع می شود؟

کلانشهر: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، سالانه دست کم ۶۵۰ هزار نفر در جهان قربانی آنفلوآنزا می‌شوند. ۷۲ هزار تعداد از این مرگ‌ها در اروپا اتفاق می‌افتد. در آمریکا هم مرکز مدیریت و پیشگیری از بیماری‌های این کشور اعلام کرده از سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، آنفلوآنزا سالانه میانگین ۱۲ تا ۵۲ هزار مرگ در پی داشته است.

بهترین راه برای درامان ماندن آنفلوآنزا تزریق واکسن است وبهترین زمان تزریق واکسن از 15 شهریور تا 15 مهر است که این یک ماه زمان طلایی واکسیناسیون آنفلونزا است وسال گذشته این واکسن در کشورمان بومی سازی شد.

 

حسین شمالی، معاون برنامه ریزی اداره کل دارو سازمان غذا و دارو در این باره می‌گوید: برای امسال تامین دو میلیون ۵۰۰ دُز واکسن آنفلوآنزا پیش بینی شده است.

 

وی ادامه داد: حدود یک و نیم میلیون دُز از این واکسن‌ها وارداتی و یک میلیون دُز تولید داخل است. شمالی تصریح کرد: توزیع این دارو‌ها از نیمه شهریور در داروخانه‌های سراسر کشور و در شبکه بهداشت آغاز می شود.

نظر شما:

security code