سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه پروازهای اربعین از ۲۰ تا ۳۱ شهریور انجام می‌شود، گفت: هیچ شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی حق ندارد حتی یک ریال بالاتر از قیمت مصوب ۶میلیون تومان، بلیت اربعین بفروشد.

بلیت اربعین را گران تر از ۶میلیون تومان نخرید،حتی ۱ریال/ آغاز پروازهای اربعین از ۲۰ شهریور
کلانشهر: با تکذیب قیمت 58 میلیون تومانی بلیت پرواز تهران ـ نجف افزود: ما به‌عنوان مجموعه ناظر و بحث حاکمیتی بر ایرلاین‌ها و مجموعه هواپیمایی کشوری و کنار اصحاب رسانه وظیفه بزرگی داریم که دغدغه ذهنی این اوضاع اقتصادی کشور را به حداقل برسانیم و مشکلاتشان را با یک سری تیترهایی که بعضی‌ها کمی غیرآگاهانه این کار را می‌کنند کاهش دهیم.

وی افزود: چند ماه پیش بحث قیمت‌ها و کف و سقف قیمت مطرح شد چون سفر عتبات از دغدغه‌های هموطنان است و ان‌شاءالله روزهای آینده عازم خواهند شد. یک قیمت در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی است که خود سازمان هواپیمایی اعلام کرده است هیچ شرکت، آژانس و سایت اینترنتی اجازه ندارد حتی یک ریال از آن قیمت بالاتر بفروشد و اگر این اتفاق بیفتد با مجموعه فروشنده مسلماً برخورد خواهد شد.

رضوی افزود: چنین فروش‌هایی قطعاً تخلف است که نهاد نظارتی وجود دارد و وظیفه ما هم این است و خود مردم هم به‌عنوان کسانی که خدمت می‌گیرند باید به ما اطلاع دهند اما غیر از آن خود سازمان هواپیمایی کشوری به‌صورت لحظه‌ای کنار مردم است و حتی روابط عمومی حضور پیدا می‌کنند در فرودگاه‌ها و با مردم صحبت می‌کنند که "به کجا سفر می‌کنید؟"، و ما قیمت را مقایسه می‌کنیم و اگر ببینیم شرکت یا مؤسسه‌ای گرانفروشی کرده است حق مسافر را برمی‌گردانیم.

 

وی خاطرنشان کرد: پس از پروازهای حج، از همان لحظه دغدغه ما عملیات و سفر اربعین بود و جلسات مختلفی هم تشکیل شد اولین جلسه رسمی برای این موضوع چند روز پیش در نشست هماهنگی پروازهای اربعین انجام شد و ان‌شاءالله از 20 شهریور این سفرها آغاز می‌شود و تا 31 شهریور پایان می‌یابد. قیمت سفر هوایی عتبات 6 میلیون تومان است و تأکید شد فروش چارتری پرواز عتبات ممنوع، و فقط سایت شرکت‌های هواپیمایی امکان فروش بلیت عتبات را دارند یعنی حتی سایت‌های اینترنتی مجاز که الآن فعالیت می‌کنند مجاز به این فروش نیستند و ممنوع است و فقط شرکت‌های هواپیمایی وارد سایت می‌شوند و ما الآن منتظریم شرکت‌های هواپیمایی اعلام آمادگی کنند که برای عتبات کدام‌یک از شرکت‌ها قرار است پروازهایشان را در اختیار بگذارند و باید برنامه‌ریزی شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: ما سه موضوع داریم که کمی ما را دچار دغدغه می‌کند؛ یکی گرمای هوا، دوم گردوغبار و سوم همزمانی اربعین با اوج و پیک پایان سفرهای تابستانی است که داریم برنامه‌ریزی می‌کنیم و اگر الآن وارد سایت‌های اینترنتی شوید که هنوز زمان سفرهای اربعین نرسیده است بعضی روزها اگر دقت کنید مثلاً مسیر تهران به نجف می‌توانید با 2 میلیون تومان بلیت تهیه کنید یا برگشتش زیر دو میلیون تومان یعنی پایین‌تر از نرخ اعلامی است و در پروازهای داخلی هم همین طور است.