مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان عنوان کرد:

مقابله با آسیب های اجتماعی ذیل کارگروه توسعه تئاتر گیلان


۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۳:۰۴ | کد خبر: ۲۴۷۸ چاپ
مقابله با آسیب های اجتماعی ذیل کارگروه توسعه تئاتر گیلان

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان، هدف از تشکیل کارگروه توسعه تئاتر استانداری گیلان را بهره برداری از ظرفیت بزرگ هنر برای مقابله با آسیب های اجتماعی دانست و افزود: در قالب این کارگروه هنرمندان را وارد عرصه آسیب های اجتماعی کردیم.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، منا ابروفراخ در اختتامیه نخستین دوره اجرای نمایش های خیابانی کارگروه توسعه تئاتر استانداری گیلان در رشت، شفت و شهرهای ساحلی که در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، برگزاری نمایش های خیابانی را به مثابه یک پویش اجتماعی دانست و اظهار کرد: این پویش با اهتمام ویژه هنرمندان گیلان ذیل همکاری دستگاه های اجرایی راه اندازی شده است.

وی هدف از تشکیل کارگروه توسعه تئاتر استانداری گیلان را بهره برداری از ظرفیت بزرگ هنر برای مقابله با آسیب های اجتماعی دانست و افزود: در قالب این کارگروه هنرمندان را وارد عرصه آسیب های اجتماعی کردیم تا مسائل را به کف خیابان ببرند و با مردم عامه درباره فرهنگ عامه صحبت کنند.

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه موضوع و شیوه اجرای نمایش های خیابانی کارگروه توسعه تئاتر استان بر عهده خود هنرمندان گذاشته شد، خاطرنشان کرد: تصمیم گرفتیم نخستین دوره اجرای نمایش های خیابانی کارگروه توسعه تئاتر استانداری را در 9 شهرستان ساحلی گیلان اجرا کنیم، زیرا شهرهای ساحلی ما با حضور انبوه گردشگران مواجه هستند.

ابروفراخ با اشاره به رضایتمندی فرمانداران شهرستان های ساحلی گیلان از نتایج اجرای نمایش های خیابانی، تاکید کرد: هر کجا کار را مردمی کنیم با کمترین هزینه بهترین کیفیت را به دست خواهیم آورد لذا در ادامه این راه گام های بزرگ تر و گسترده تری برداشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه سیاستگذاران باید از تلفیق هنر برای رفع مشکلات جامعه استفاده کنند، متذکر شد: تشکیل کارگروه توسعه تئاتر استانداری گیلان و به دنبال آن اجرای نمایش های خیابانی برای نخستین بار در استان و کشور صورت گرفت لذا می خواهیم مردم بهره مندی بیشتری از فضاهای فرهنگی و هنری داشته باشند.

محمد مژدهی، عضو کارگروه توسعه تئاتر استانداری گیلان نیز، با اشاره به ظرفیت های بسیار بالای گیلان در عرصه هنرهای نمایشی، اضافه کرد: متاسفانه هنر تئاتر زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد و هنرمندان تئاتر دغدغه های زیادی دارند.

وی با بیان اینکه کارگروه توسعه تئاتر استانداری گیلان در تیرماه سال 97 با دستور استاندار به منظور شناسایی کاستی ها و کمک به ارتقای هنر تئاتر تشکیل شد، اظهار کرد: پنج نفر از هنرمندان تئاتر عضو این کارگروه هستند.

مژدهی با اشاره به ارسال 45 اثر به دبیرخانه کارگروه توسعه تئاتر گیلان جهت حضور در جشنواره نمایش های خیابانی، خاطرنشان کرد: قرار بر این شد نخستین دوره اجرای نمایش های خیابانی کارگروه توسعه تئاتر استان در شهرهای ساحلی برگزار شود، اما شهرستان های رشت و شفت را نیز اضافه کردیم.

عضو کارگروه توسعه تئاتر استانداری گیلان رضا حقی، مهرداد بخشی، علی احمدنیا و هادی آذرنگ را چهار عضو دیگر این کارگروه دانست و گفت: این جشنواره یکی از ویژه برنامه های دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود که در آن زمان موفق به برگزاری نشدیم و لذا از 7 لغایت 11 اردیبهشت ماه امسال با 118 اجرا برگزار کردیم.