امام جمعه رشت با هشدار نسبت به فروش زمین گیلان و فرصت طلبی عده ای سودجو از مسئولان و متولیان خواست تا هوشیار بوده و با در نظر گرفتن مشکلات مانع تغییر کاربری ها شوند.

هشدار امام جمعه رشت درباره فروش و تغییر کاربری زمین های گیلان

کلانشهر: آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به روز پزشک و ضمن تقدیر از تلاش‌های جامعه پزشکی کشور اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در حوزه پزشکی حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

 

وی در ادامه به دستاوردها و موفقیت‌های به دست آمده در حوزه درمانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: موفقیت در عرصه دانش سلول‌های بنیادین و سایر عرصه‌های درمانی ایران را به یکی از کشورهای مرجع در منطقه و دنیا تبدیل کرده است.

 

آیت الله فلاحتی با اشاره به عقب ماندگی‌های ایران قبل از انقلاب و مقایسه آن با پیشرفت‌های به دست آمده بعد از پیروزی انقلاب در حوزه‌های مختلف به ویژه علمی ادامه داد: عده‌ای به دنبال نادیده گرفتن این پیشرفت‌ها و دستاوردها هستند و با سیاه نمایی وضعیت را به گونه‌ای دیگر به نمایش می‌گذارند.

 

وی با بیان اینکه هنوز تا رسیدن به جایگاه مطلوب با وجود همه پیشرفت‌ها فاصله داریم، اضافه کرد: با توسعه نظام سلامت به ویژه در حوزه بیمه و تحت پوشش قرار دادن داورها به خصوص داروهای خاص می‌توانیم شرایط را بهتر کنیم.

 

امام جمعه رشت در ادامه به معطلی چند ساعت بیماران برای ویزیت در مطب‌های پزشکی اشاره و آن را قابل قبول ندانست و گفت: نظام پزشکی برای برطرف کردن این مشکل باید اقدام اساسی انجام دهد.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان با قدردانی از تلاش همه پزشکان و پرستاران و فعالان حوزه بهداشت و درمان تأکید کرد: اخلاق مداری باید سرلوحه همه فعالیت‌ها در حوزه بهداشت و درمان باشد.

 

وی در ادامه به موضوع فروش زمین‌های استان گیلان اشاره و با هشدار به مسئولان و متولیان اظهار کرد: مردم بنا به مشکلاتی اقدام به فروش زمین خود می‌کنند و سودجویان نیز از این فرصت استفاده می‌کنند مسئولان باید با رفع مشکلات این فرصت را از سودجویان بگیرند.

 

آیت الله فلاحتی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی خواستار اقدام مسئولان برای رفع مشکلات شد و افزود: باید با حمایت از واحدهای تولیدی و احیای کارخانجات زمینه اشتغال را فراهم کنیم زیرا برخی از واحدها تنها به یک حمایت کوچک برای آغاز فعالیت هستند.

 

وی در ادامه به دخالت عده‌ای در عزل و نصب‌ها در استان اشاره و با بیان اینکه در روزهای گذشته شاهد نامه نگاری از داخل و خارج یک دستگاه اجرایی برای تغییر مدیر و روی کار آمدن شخص خاصی هستیم، گفت: عدم ثبات مدیریت به استان گیلان ضربه می‌زند.

 

امام جمعه رشت همچنین به موضوع مذاکرات و صحبت مقامات آمریکایی و برخی کشورهای اروپایی اشاره و اظهار کرد: هدف این کشورها ربط دادن مذاکرات به اقتصاد کشور برای رسیدن به اهداف خود است.

 

وی با بیان اینکه عده‌ای در داخل ادعا کرده‌اند که اگر مذاکره نشود در آینده با بحران مواجه می‌شویم، گفت: دولت سیزدهم اقتصاد و معیشت کشور را به مذاکرات گره نزده هیچ اتفاقی نمی‌افتد چرا که هیچیک تلاش دشمن به ثمر نرسید و این نیز نخواهد افتاد.