عقب نشینی رنگ قرمز در نقشه کرونایی گیلان


۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۰۹:۱۷ | کد خبر: ۲۴۹۲۱ چاپ

براساس تازه ترین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که جمعه شب اعلام شد، با عقب نشینی رنگ قرمز در نقشه کرونایی گیلان، تنها یک شهرستان استان در رنگ بندی قرمز قرار دارد.

عقب نشینی رنگ قرمز در نقشه کرونایی گیلان

کلانشهر: بر اساس ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سه شهرستان سیاهکل، صومعه سرا و ماسال که هفته گذشته در نقشه کرونایی گیلان قرمز بودند از این وضعیت خارج شدند و یک شهرستان دیگر در این استان قرمز شد.

 

بر این اساس سیاهکل از رنگ بندی قرمز کرونا خارج و به رنگ نارنجی درآمد و شهرستان های صومعه سرا و ماسال از قرمز به زرد تغییر رنگ دادند اما شهرستان رودسر که در رنگ بندی هفته گذشته نارنجی بود به رنگ قرمز درآمد.

 

به این ترتیب بر اساس ارزیابی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان های املش، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، رودبار، سیاهکل، شفت، لنگرود و لاهیجان در نقشه کرونایی استان گیلان نارنجی هستند. 

 

همچنین شهرستان های آستارا، رشت، خمام، رضوانشهر، تالش، صومعه سرا، فومن و ماسال در رنگ بندی زرد قرار گرفتند ضمن اینکه هیچ شهرستانی در استان گیلان آبی نیست.

 

وضعیت قرمز یا بسیار پرخطر کرونایی به شرایطی گفته می‌شود که در یک شهر از هر صد هزار نفر، دست‌کم ۱۰ نفر روزانه به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شوند، رنگ نارنجی نیز به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است و آمار روزانه بستری در این مناطق بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت محاسبه می شود.

 

وضعیت زرد به معنای نسبتا پرخطر کرونایی محسوب می شود. مناطقی که با این رنگ مشخص می شوند به این معناست که در آنجا بستری روزانه کرونایی در بیمارستان ها بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر جمعیت است.

 

رنگ آبی نیز در فرهنگ ستاد مقابله با کرونا به معنی عادی است، این رنگ به مناطقی گفته می شود که آمار بیماران کرونایی بستری روزانه در آن مناطق ۲ نفر به ازای هر یکصد هزار نفر جمعیت باشد که البته هم اکنون هیچ شهرستان گیلان آبی نیست.

 

آمار بستری های مبتلا به بیماری کووید ١٩ که از نهم تیرماه امسال روند افزایشی را در گیلان در پیش گرفته بود تقریباً طی ٢ هفته اخیر رو به کاهش است به طوری که آمار مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان از ۳۰۸ نفر طی ٢ هفته اخیر، به ۲۵۸ نفر رسیده است.

 

طبق تازه ترین گزارش معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تاکنون ۲ میلیون و ۱۵۸ هزار و ٣٩٩ نفر معادل ۹۷ درصد از گروه های هدف در استان گیلان دز اول، ٢ میلیون و ۵۷ هزار و ٨٣٣ نفر معادل ۹۲ درصد دز دوم و یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۷۷۵ نفر معادل ۵۰ درصد دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

نظر شما:

security code