تیم بسکتبال ملوان بندر انزلی در مرحله فینال یازدهمین دوره لیگ بسکتبال استان گیلان توانست با شکست امید سپیدرود رشت قهرمان این مسابقات شود.

ملوان قهرمان یازدهمین دوره لیگ بسکتبال استان گیلان شد + تصاویر

کلانشهر: هومن زرافشان دبیرکمیته مسابقات هیات بسکتبال گیلان با اشاره به روند مسابقات لیگ امسال اظهار داشت : بعد دو سال وقفه کرونایی، مسابقات لیگ بسکتبال بزرگسالان گیلان بعنوان پرطرفدارترین مسابقات بسکتبالی در استان گیلان از پاییز سال گذشته با شرکت 8 تیم شروع بکار کرد و روز جمعه با قهرمانی ملوان به کار خود پایان داد.

 

 

زرافشان ادامه داد : ابتدا دو تیم داماش نوین رشت و پارسی‌اپ لنگرود در مرحله رده بندی برای کسب مقام سومی لیگ استان مقابل هم صف‌آرایی کردند که در پایان داماش نوین با نتیجه 59-42 به برتری رسید و مقام سوم را از آن خود کرد.

 

وی افزود: سرانجام در دیدار نهایی دوتیم رشتی و انزلیچی در سالن شش هزار نفری شهدای رشت به مصاف هم رفتند که سپیدرود و ملوان در این دیدار که به نوعی تداعی بخش رویارویی در لیگ دسته اول کشور بود بازی بسیار مهیج و تماشایی را به نمایش گذاشتند و بازی در وقت قانونی با تساوی به پایان رسید و به وقت اضافه رفت که در نهایت ملوان بندر انزلی با نتیجه 80-84 توانست سپیدرود رشت را شکست دهد و قهرمان یازدهمین دوره لیگ بسکتبال استان گیلان لقب بگیرد.

 

دبیرکمیته مسابقات بسکتبال گیلان با اشاره به مراسم اختتامیه لیگ گفت : مراسم اختتامیه با حضور چشمگیر هواداران و خانواده بزرگ بسکتبال گیلان همراه بود که با اهدای کاپ‌های قهرمانی، از تیم های اول تا سوم تجلیل شد. همچنین در بخش دیگری از مراسم اختتامیه، از دست‌اندرکاران مسابقات تقدیر بعمل آمد و همینطور از آریان روحانی‌دوست که در نظرسنجی بهترین بازیکنان لیگ به انتخاب مردم حائز آرای برتر شده بود، از سوی مدیر رسانه رادیو رشت جوایزی اهدا شد.