سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش گفت:در آخرین تصاویر ثبت شده، فیلم شگفت انگیز و بی نظیری از یک قلاده پلنگ نر در دوربین های تله ای محیط بانان این شهرستان به ثبت رسید

ثبت تصویر دومین پلنگ نَر در ارتقاعات املش در سال جاری / فیلم
کلانشهر : لطیف جواهردشتی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش از ثبت تصویر دومین پلنگ نر در این شهرستان طی ماه‌های اخیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان شهرستان املش با داشتن زیستگاه‌ها و مناطق بکر و صعب العبور ،بستر مناسب جهت غنای تنوع زیستی با ظرفیت اکولوژیکی بالا برای گونه های شاخص نظیر پلنک،خرس ،شوکا، مرال، روباه و  ...ایجاد نموده که ثبت گونه های منحصربفرد جانوری و گیاهی خود گواه این موضوع است.

وی ادامه داد:طی پایش و ارزیابی چند سال اخیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش، تاکنون ٣ قلاده پلنگ تصویر برداری شده، که ۲ قلاده پلنگ نر و یک قلاده  پلنگ ماده بودند.

 

جواهردشتی افزود:در آخرین  تصاویر ثبت شده، فیلم شگفت انگیز و بی نظیری از یک قلاده پلنگ نر در دوربین های تله ای محیط بانان این شهرستان به ثبت رسیده است.

وی در پایان از محیط بان شاهپور عبدی که در سال جاری برای دومین بار با همکاری یگان حفاظت محیط زیست املش و مشارکت همیاران بومی منطقه، با دوربین های تله‌ای کاشته شده در زیستگاه این گونه با ارزش، موفق به تصویر برداری،ثبت وقایع و مستندسازی از حیات‌وحش کم نظیر شهرستان شد تقدیر و تشکر کرد و از مردم فهیم شهرستان املش درخواست کرد با استفاده از همه امکانات در حفظ و مراقبت از این گونه در خطر انقراض جانوری تلاش کنیم.

نظر شما:

security code