مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو گفت: ‌خودروی "ری‌را " در سال ۱۴۰۲ به مرحله تولید انبوه می‌رسد و به بازار عرضه خواهد شد.

«ری‌را‌» سال آینده به بازار عرضه خواهد شد + مشخصات فنی

کلانشهر: محصول جدید شرکت خودرو سازی ایران خودرو با نام "‌ری‌را‌" که برگرفته از یکی از اشعار نیما تحت همین عنوان است باحضور استاندار مازندران و مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو در خانه نیما یوشیج در روستای یوش از توابع شهرستان نور معرفی شد. ‎

 

 

مدیرعامل ایران خودرو در آیین معرفی آخرین محصول این شرکت در خانه نیما در روستای یوش شهرستان نور، خاطر نشان کرد: ری‌را خودروی جدیدی است که توسط ایران‌خودرو تولید و به بازار عرضه خواهد شد. این خودروی کراس اوور بر اساس پلتفرم "IKP1" شرکت پژو-سیتروئن ساخته و توسعه خواهد یافت.

 

خطیبی در ادامه گفت: ماشین "ری‌را" با دو موتور متفاوت به بازار عرضه خواهد شد. اولین موتوری که در این ماشین استفاده خواهد شد از نوع (TU5) با حجم 1.6 لیتر است که می‌تواند 113 اسب بخار قدرت را با گشتاور 144 نیوتن‌متر تولید کند. در این خودرو از دو مدل گیربکس دستی و اتوماتیک استفاده خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: موتور دیگری که در ماشین ری‌را استفاده شده، موتور (EF7) است. این موتور در نمونه‌های فول آپشن خودروی ری را استفاده خواهد شد. موتور (EF7) که به آن (TCV) پلاس نیز گفته می‌شود 1645 سی‌سی حجم دارد. این موتور می‌تواند 168 اسب بخار را در دور موتور پنج هزار دور در دقیقه تولید کند. همچنین این موتور می‌تواند گشتاور 245 نیوتن متر را در دور موتور 1600 تا 4500 دور در دقیقه تولید کند.

 

مدیرعامل شرکت ایران خودرو تصریح کرد: این خودرو در سال 1402 به مرحله تولید انبوه می‌رسد و به بازار عرضه خواهد شد.