مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد:

صدور حکم اعدام زهرا صدیقی و الهام چوبدار به اتهام «افساد فی الارض»


۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۸ | کد خبر: ۲۵۵۱۷ چاپ

خبرگزاری میزان نوشته است:برخلاف اخبار منتشر شده در فضای مجازی، حوزه فعالیت و اتهامات این افراد فریب و قاچاق زنان و دختران جوان به یکی از کشورهای منطقه با امید و آموزش، وعده اشتغال و سوء استفاده از آنها بوده که در مواردی، منجر به خودکشی چندین نفر از این دختران شده است.

صدور حکم اعدام زهرا صدیقی و الهام چوبدار به اتهام «افساد فی الارض»
کلانشهر: مرکز رسانه قوه قضاییه خبر داد دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه، زهرا صدیقی و الهام چوبدار را به اتهام «افساد فی الارض» به اعدام محکوم کرده است.

طی روزهای گذشته خبری مبنی بر صدور حکم اعدام برای زهرا صدیقی و الهام چوبدار در فضای مجازی منتشر شده و جوسازی‌های زیادی در این رابطه صورت گرفته است.

پیگیری‌های مرکز رسانه قوه قضائیه نشان می‌دهد دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه افراد نامبرده را به اتهام افساد فی الارض به اعدام محکوم کرده است.

 

 
برخلاف اخبار منتشر شده در فضای مجازی و جوسازی‌های صورت گرفته، حوزه فعالیت و اتهامات این افراد فریب و قاچاق زنان و دختران جوان به یکی از کشورهای منطقه با امید و آموزش، وعده اشتغال و سوء استفاده از آنها بوده که در مواردی، منجر به خودکشی چندین نفر از این دختران شده است.

بر اساس مستندات پرونده، قاچاق دختران توسط این باند تنها منحصر به استان آذربایجان غربی نبوده و این باند اقدام به فریب و قاچاق دختران از سراسر کشور کرده‌اند.