استاندار گیلان: مدیران و مسئولان در وعده‌های خود به مردم دقت کنند تا براساس اعتبارات موجود به مردم وعده دهند.

بررسی روند تخصیص بودجه به دستگاه های اجرایی گیلان
کلانشهر:استاندار گیلان در نشست شورای برنامه ریزی استان با تأکید بر مطابقت عملکرد دستگاه‌ها و بودجه اختصاص یافته در طرح‌های استان افزود: وعده‌ها و قول مسئولان به مردم باید براساس اعتبارات باشد و عملکرد‌ها براساس واقعیت‌های اعتباری پیش رود.

دکتر اسدالله عباسی به کم کاری برخی مدیران درخصوص تعهداتشان در خصوص مصوبات سفر رییس جمهور به گیلان اشاره کرد و گفت: مدیران در اجرای طرح‌های عمرانی و تفریغ بودجه در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند.
وی تأکید کرد: دستگاه‌ها در جذب حداکثری اعتبارات عزم جدی داشته باشند تا شاهد برگشت بودجه نباشیم.
استاندار همچنین خواستار عمل به تکالیف بودجه‌ای دستگاه‌ها شد و افزود: رعایت نکردن این موضوع سبب ایجاد پرونده در دستگاه قضا می‌شود.
دکتر اسداله عباسی در ادامه به مدیریت رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود اشاره کرد و گفت: فرایند‌های ایجاد تصفیه خانه برای این دو رودخانه انجام گرفته تا بودجه مورد نظر اختصاص یابد.
وی به آتش سوزی تالاب امیرکلایه و انزلی نیز اشاره کرد و گفت: دست افراد سودجو در این خصوص قطع خواهد شد.
استاندار گیلان از عملکرد گذشتگان درخصوص احیای تالاب انتقاد کرد و افزود: دولت تلاش می‌کند این ثروت ارزشمند از نابودی نجات یابد.
دکتر اسداله عباسی همچنین به سفر زائران اربعین حسینی هم اشاره کرد و گفت: لازم است کنترل و نظارت کافی برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه در ایاب و ذهاب زائران صورت گیرد.
در این نشست آقایان جبار کوچکی نژاد و محمدرضا احمدی نمایندگان رشت، رسول فرخی نماینده لاهیجان و سیاهکل، خلیل بهروزی فر نماینده فومن و شفت و غلامرضا مرحبا آستارا در مجلس شورای اسلامی هم بر عملکرد بهتر دستکاه‌های اجرایی در حوزه اشتغال تأکید کردند و خواستار شتاب بیشتر در ساماندهی رودخانه‌ها به ویژه رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود و سایت زباله سراوان و همچنین حفاظت جدی از محیط زیست گیلان شدند.

نظر شما:

security code