در جلسه تعیین تکلیف راه آهن رشت-کاسپین اعلام شد؛

تصویب ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار متمم برای اتمام پروژه راه آهن رشت-کاسپین


۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۸:۰۹ | کد خبر: ۲۵۷۶۱ چاپ

استاندار گیلان گفت:هم اکنون احداث این راه آهن 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تخصیص این اعتبارات در سرعت بخشی به روند کار بسیار اثربخش است

تصویب ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار متمم برای اتمام پروژه راه آهن رشت-کاسپین
کلانشهر: نماینده عالی دولت در گیلان از تخصیص صددرصدی (650 میلیارد تومان) اعتبار پروژه راه آهن رشت-کاسپین از محل اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهوری به استان و نیز تصویب 300 میلیارد تومان اعتبار متمم برای اتمام این پروژه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی امروز(دوشنبه) با اشاره به برگزاری جلسه تعیین تکلیف پروژه راه آهن رشت-کاسپین  با حضور معاون اجرایی رئیس جمهوری در تهران،گفت: در پی برگزاری این جلسه و پیگیری های انجام شده، مجموع 650 میلیارد تومان اعتبار پروژه راه آهن رشت-کاسپین  مصوب  سفرپرخیر و برکت رئیس جمهوری به گیلان به صورت کامل تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه پیش از این نیز از این میزان اعتبار مصوب، 200 میلیارد تومان به صورت نقدی برای این پروژه اختصاص یافته بود،افزود: این تخصیص صد درصدی نقش مهمی در شتاب دهی به پروژه مهم راه آهن رشت-کاسپین دارد.

 

استاندار گیلان به اهتمام ویژه دولت سیزدهم برای اتمام پروژه ای مهم زیربنایی اشاره و اظهار کرد:همچنین در این راستا و برای تسریع در روند عملیات اجرایی، در این جلسه مصوب شد 300 میلیارد تومان اعتبار متمم علاوه بر تخصیص اعتبار مصوب سفر آیت الله دکتر رئیسی به گیلان به پروژه راه آهن رشت کاسپین اختصاص یابد.

دکتر عباسی با تاکید براینکه تا بر اساس تعهدی که دادیم راه آهن رشت به کاسپین باید به نقطه مطلوبی از پیشرفت در سال‌جاری برسد، اضافه کرد: هم اکنون احداث این راه آهن 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تخصیص  این اعتبارات در سرعت بخشی به روند کار بسیار اثربخش است.

وی با بیان اینکه تکمیل این خط ریلی به شکوفایی اقتصادی منجر می‌شود، افزود: تکمیل راه آهن رشت-کاسپین و نیز  راه آهن رشت- آستارا  می‌تواند گیلان را به قطب اقتصادی کشور تبدیل کند و مزیت‌های اقتصاد دریا، کشاورزی و گردشگری را به نقطه مطلوب برساند.

نظر شما:

security code