مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از نجات ۴ گمشده در ارتفاعات قلعه رودخانه فومن خبر داد و گفت: امدادگران پایگاه کوهستان قلعه رودخان پس از اعزام به منطقه مذکور، کمتر از ۲۴ ساعت تلاش عملیات جستجو توانستند گم شدگان را پیدا و به مسیر اصلی بازگردانند.

نجات ۴ جوان گمشده اهل اصفهان در ارتفاعات قلعه رودخان

کلانشهر: سیاوش غلامی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از گم شدن ۴ جوان اهل اصفهان در ارتفاعات قلعه رودخان خبر داد و گفت: این حادثه در ارتفاعات قلعه رودخان فومن رخ داد.

 

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه این حادثه به جمعیت هلال احمر در ساعت ۲۳:۰۰ روز چهارشنبه اطلاع‌رسانی شد و عوامل امدادی جمعیت هلال احمر با دستور رئیس هلال احمر فومن، بلافاصله در صحنه حضور یافتند، گفت: وقتی این حادثه به مرکز کنترل عملیات هلال احمر استان گزارش شد، تیم کوهستان قلعه رودخان به منطقه مذکور اعزام و طی یک عملیات جستجو، گم شدگان را پیدا و به مسیر اصلی بازگردانند.

 

غلامی با اشاره به اینکه این عملیات در ساعت ۱۶:۰۰ پنج شنبه پایان یافت، افزود: خوشبختانه این حادثه هیچ مصدومی نداشت.

 

غلامی ضمن تاکید بر لزوم استفاده از تجهیزات لازم در هنگام سفر و کوهنوردی، اظهار کرد: هموطنان حتما مسیرهایی را انتخاب کنند که خوب می‌شناسند و اخبار هواشناسی را نیز دنبال کنند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان تاکید کرد: به دلیل‌عدم آشنایی گروه‌های کوهنوردی با شرایط جوی مناطق صعب العبور کوهستانی و عدم آشنایی با منطقه، از سفر به مناطق کوهستانی و ارتفاعات اجتناب کنند، گروه‌های کوهنوردی همچنین ضمن به همراه داشتن تجهیزات لازم کوهنوردی حتی المقدور قبل از حرکت، هیئت کوهنوردی و مراکز امدادی را از زمان و منطقه صعود خود مطلع کنند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان افزود: مردم برای گزارش حوادث می‌توانند به صورت شبانه روزی با تلفن ۱۱۲ ندای امداد هلال احمر تماس بگیرند.

نظر شما:

security code