عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد

ضرورت پاسخگویی وزارت کشور؛آن چه در مورد مهسا امینی رخ داد، قابل اغماض نیست


۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۱:۵۷ | کد خبر: ۲۵۸۵۸ چاپ

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیگیری‌ها در خصوص حادثه رخ داده برای مهسا امینی از پزشکی قانونی و نیروی انتظامی خبر داد

ضرورت پاسخگویی وزارت کشور؛آن چه در مورد مهسا امینی رخ داد، قابل اغماض نیست
کلانشهر: فاطمه قاسمپور عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص حادثه رخ داده شده درباره مهسا امینی گفت: درباره آن‌چه بر خانم مهسا امینی گذشته، بلافاصله با پزشکی قانونی و نیروی انتظامی صحبت کردم۔مسئولان نیروی انتظامی توضیحاتی دادند. پزشکی قانونی و بازرسی هم در این زمینه ورود کرده‌اند. منتظر  گزارش مراجع قضایی هستیم.  مسئله آن است که آن‌چه رقم خورده، به هر علت، قابل اغماض نیست۔
فاطمه قاسمپور عضو کمیسیون اجتماعی

وی با بیان این‌که «در ماه‌های اخیر مواردی از برخورد گشت ارشاد رسانه‌ای شده و هر بار نیز نیروی انتظامی توضیحاتی داده است»،افزود:این اتفاقات حتی اگر به خاطر اشتباه موردی رخ داده باشد، نشان‌دهنده ضرورت بازبینی فرآیندهاست. مساله حجاب و مصوبات ۴۲۷ و ۸۲۰ بر اهمیت فرهنگ‌سازی در این زمینه تأکید دارد که کمتر مورد توجه مجریان است.
مهسا امینی1

وی خاطرنشان کرد:ما هم از اخباری که به صورت غیر رسمی منتشر شده متاثر هستیم و پیگیر شفاف شدن دقیق مساله هستیم. وزارت کشور  هم باید در این زمینه پاسخگو باشد.