برکناری ۳قاضی متخلف گیلانی


۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۲:۵۱ | کد خبر: ۲۵۹۴ چاپ
برکناری ۳قاضی متخلف گیلانی

رئیس کل دادگستری گیلان اعلام کرد: حکم انفصال از خدمت ۳قاضی در گیلان صادر شد.

 

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رئیس کل دادگستری گیلان امروز گفت: از ۶۰نفری که در کشور حکم انفصال از خدمت آنها از دستگاه قضایی صادر شد ۳نفر از گیلان بودند.
احمد سیاوش ‌پور خاطر نشان کرد:در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ های قضایی در گیلان کمترین خطا و انحراف ها رخ می دهد.
وی یکی از مهم ‌ترین رسالت‌ های دستگاه قضا را تظلم‌ خواهی و رسیدگی به دعاوی و شکایات اعلام کرد و گفت: رسیدگی سریع ‌تر قضات به پرونده‌ها مورد توجه است اما با توجه به حساسیت موضوع و برای رعایت عدالت، کیفیت و دقت در رسیدگی ‌ها از اولویت‌های اساسی دستگاه قضا است.
احمد سیاووش پور بروز برخی اشتباهات در روند رسیدگی به پرونده‌ها را تایید کرد و با بیان اینکه آمار اشتباهات بسیار کم است افزود: در حال حاضر میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌های کیفری در گیلان حداکثر 60روز و در پرونده‌های حقوقی که تشریفات آیین دادرسی دارد به سبب نوع کار تقریبا ً 90روز است.
احمد سیاووش پور به تلاش 12هزار قاضی کشور در سخت ‌ترین و حساس ‌ترین شرایط کاری اضافه کرد: عده بسیار کمی از این جمع خدوم دچار خطا و انحراف می‌ شوند و بیشتر افرادی که در دستگاه قضا مشغول خدمت به مردم هستند در کار و حرفه خود افرادی بسیار عادل و بسیار متعهداند.
رئیس کل دادگستری گیلان به برخورد دستگاه قضا با انحرافات با استفاده از ابزارهای نظارتی را که در اختیار دارد اشاره کرد و گفت: ابزار نظارتی دستگاه قضا ابزاری بسیار بی ‌ملاحظه است به این معنی که به صورت کاملاً مستمر و پیوسته و با جدیت تمام وظیفه نظارتی خود را در حوزه‌های تعیین شده انجام می‌دهد.
احمد سیاووش پور افزود: فعالیت و نقش‌ آفرینی دادسرای انتظامی گیلان، حفاظت اطلاعات دستگاه قضا در استان، مدیران، رؤسای کل و دادستان ‌ها را برای نظارت در نحوه رسیدگی به پرونده‌ها بسیار دقیق اعلام کرد.