معاون دادگستری گیلان از اجرای حکم تخریب چهار دستگاه ویلای غیر مجاز در روستای فخر آباد از توابع شهر لشت نشاء به مساحت ۸۵۰ متر مربع و به ارزش ۱۲ میلیارد تومان خبر داد.

اجرای حکم تخریب ۴ دستگاه ویلای غیر مجاز در گیلان
کلانشهر:حکم تخریب چهار دستگاه ویلای غیر مجاز در روستای فخرآباد از توابع شهر لشت نشاء به مساحت ۸۵۰ مترمربع و به ارزش ۱۲ میلیارد تومان با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان صبح امروز اجرایی شد.

احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در حاشیه این اقدام، با اشاره به اینکه شخصی بخش وسیعی از اراضی زراعی و شالیزاری را بدون طی مراحل قانونی و به صورت غیر مجاز تغییر کاربری داده و پس از ساخت و ساز، آن را به افراد غیر بومی فروخته است گفت: این مسئله در کمیسیون ماده ۹۹ رسیدگی شده و حکم قلع و قمع بنا و مستحدثات صادر شد.

وی در ادامه افزود: این حکم پس از تایید در دیوان عدالت اداری صبح امروز با رعایت قانون و حفظ حقوق همسایگان اجرایی شد.

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه افرادی با دور زدن قانون اراضی کشاورزی را تغییر کاربری غیر قانونی داده و در آن ساخت و ساز می کنند اظهار کرد: این افراد با فروش چنین ویلاهایی به غیربومیان به سرمایه های هنگفتی دست می یابند.

وی به افرادی که قصد خرید ویلا و ساختمان در استان های شمالی دارند توصیه کرد: قبل از اقدام به خرید از سازمان های مربوطه مانند امور اراضی، بنیاد مسکن و دادستانی استعلام کنند.

آقایی خاطرنشان کرد:دستگاه قضایی با کسانی که قصد تخریب اراضی زراعی را دارند با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code