‌ کریستین امانپور ، مجری و برنامه‌ساز سرشناس شبکه سی‌ان‌ان، می‌گوید پس از رد درخواست ابراهیم رئیسی مبنی‌بر داشتن حجاب و پوشیدن روسری برای انجام مصاحبه در خاک آمریکا، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران حاضر به گفت‌وگو با او نشد.

کریستین امانپور نپذیرفت «روسری بپوشد»؛ رئیس جمهور ایران مصاحبه را لغو کرد/روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا
کلانشهر :مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در پاسخ به اظهارات ‌ کریستین امانپور خبرنگار CNN، علت انجام نشدن مصاحبه آیت‌الله رئیسی با کریستین امان‌پور را عدم پذیرش پروتکل‌ از سوی این رسانه عنوان کرد.

امانپور روز پنج‌شنبه ۳۱ شهریور در یک رشته‌توئیت با اشاره به اعتراضات حاضر در ایران در پی مرگ مهسا امینی به شرح دلایل لغو مصاحبه‌ای که قرار بود با ابراهیم رئیسی انجام دهد پرداخت.

او با اشاره به سفر ابراهیم رئیسی به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل نوشت که «پس از هفته‌ها برنامه‌ریزی و تلاش هشت ساعته برای استقرار تجهیزات ترجمه، نور و دوربین» و «در حالی که قرار بود نخستین مصاحبه رئیس‌جمهور رئیسی تا به امروز در خاک ایالات متحده آمریکا انجام شود»، ابراهیم رئیسی در این گفت‌وگو حاضر نشد.

 

مجری شبکه سی‌ان‌ان با انتشار تصویری از صندلی خالی مقابل خود که قرار بود ابراهیم رئیسی به عنوان مصاحبه‌شونده روی آن بنشیند افزود که ۴۰ دقیقه پس از زمان تعیین شده برای مصاحبه یکی از دستیاران رئیسی ظاهر شد و «پیشنهاد داد به‌خاطر ماه‌های محرم و صفر روسری بپوشم. من مودبانه رد کردم».

بر اساس این رشته‌توئیت، دستیار رئیسی با ارجاع به «وضعیت جاری در ایران» که به‌طور ضمنی به اعتراضات روزهای اخیر اشاره داشته به خانم امان‌پور تاکید کرده بود که حجاب را باید از «روی احترام» به سر کند، در غیر این صورت مصاحبه انجام نخواهد شد

کریستین امانپور پیش از این با سه رئیس‌جمهور ایران شامل محمد خاتمی، محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی مصاحبه کرده بود.او در این مصاحبه‌ها که در خاک آمریکا انجام شده بود، بدون حجاب در برابر این افراد ظاهر شده بود.

 تصویر منتشر شده در صفحه توئیتر کریستین امانپور از صندلی خالی ابراهیم رئیسی و  روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا از دلیل برگزار نشدن مصاحبه CNN با رئیس‌جمهور

 


img 20220922 192026 892