تولید سیم کارت های مخصوص کودکان و نوجوانان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با اشاره به تولید سیم کارت های مخصوص کودکان و نوجوانان، گفت: هم اکنون سیم کارت هایی برای این رده سنی تهیه شده که با وجود فیلترهای از پیش تعریف شده نوجوانان تنها می توانند به منابع متناسب با رده سنی خود دسترسی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، فرزاد توکلی در دیدار با امام جمعه رودسر با اشاره به شاخص های ارتباطی شهرستان رودسر و همچنین فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر زیرساخت های مناسب ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار کرد: دغدغه معظم له تامین زیرساخت مناسب ارتباطی و اطلاعاتی فضای مجازی به نحو بومی، امن و پایدار است و استفاده از شبکه ملی اطلاعات مصداق بارز فرمایشات ایشان است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص، نقش و سهم اساسی دستگاه ها و وزارتخانه ها از قبیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صداوسیما و دستگاه های فرهنگی و نیز نهادهای مردمی و بخش خصوصی در ارائه خدمات و محتوا، افزود: در 18 ماه گذشته بیش از 80 درصد از سند تبیین الزامات و اقدامات محقق گردیده است.

 

مدیرکل ICT استان با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات، گفت: در 18 ماه اخیر بیش از 50 اقدام کلان در خصوص شبکه ملی اطلاعات انجام شده که سرمایه گذاری در این حوزه بالغ بر 2600 میلیارد تومان توسط دولت و 7000 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی انجام گرفته است.

توکلی با اشاره به تولید سیم کارت های مخصوص کودکان و نوجوانان تصریح کرد: هم اکنون سیم کارت هایی برای این رده سنی تهیه شده که با وجود فیلترهای از پیش تعریف شده نوجوانان تنها می توانند به منابع متناسب با رده سنی خود دسترسی داشته باشند.

وی به بهبود امنیت و سالم سازی فضای مجازی از دیگر دستاوردهای این حوزه دانست و بیان کرد: ارائه تسهیلات جهت توزیع شدگی زیرساخت ها و تمرکززدایی محتوا و خدمات، توسعه و راه اندازی سامانه های رصدی جدید جهت مخاطرات و آسیب پذیری ها، پایش مستمر وضعیت امنیتی زیرساخت ها و تحلیل بدافزارها به منظور شناسایی حملات سایبری و اطلاع رسانی در خصوص آسیب پذیری های گسترده با راه اندازی مراکز عملیات امنیت از جمله اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ماه های اخیر است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی، امام جمعه رودسر در این دیدار با تاکید بر نقش تمامی حوزه ها و سازمان های فرهنگی برای حضور در فضای مجازی به نقش مهم وزارت ارتباطات در کاهش شکاف دیجیتالی و توزیع عادلانه امکانات در شهر و روستا اشاره کرد. 

وی افزود: باید با توزیع مناسب امکانات در شهر و روستا نسبت به توسعه زیرساخت های ارتباطی و فراهم کردن امکانات مورد نیاز اقدام شود و امروزه فضای مجازی به عنوان نیاز ضروری مردم محسوب شده و باید همگان برای صیانت از این فضا و تولید محتوا و خدمات شایسته و متناسب با امکانات فراهم شده اهتمام کنند.

وی با توجه به رغبت نوجوانان و جوانان به فضای مجازی، بیان کرد: همانند هر عرصه دیگر باید این عرصه مهم تحت مدیریت باشد و این مدیریت بدون حضور دستگاه های متولی و سازمان های فرهنگی کشور محقق نمی شود، هر چند که مردم خودشان در فضای مجازی پاسخ دندان شکنی به دشمنان خواهند داد

نظر شما:

security code