تولید ۱۴۲ هزار تن برنج سفید در رشت


۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۴۵ | کد خبر: ۲۶۱۳۶ چاپ

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: امسال ۱۴۲ هزار تن برنج سفید در شهرستان رشت تولید شده است.

تولید ۱۴۲ هزار تن برنج سفید در رشت
کلانشهر: مسعود اسدی‌پرور با بیان اینکه امسال شاهد افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید برنج در شهرستان رشت هستیم، اظهار کرد:شهرستان رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور است و  ۲۸۵ هزار تن شلتوک از شالیزارهای این شهرستان برداشت شده است.

وی افزود: از این میزان شلتوک ۱۴۲ هزار تن برنج سفید تولید می‌شود که اغلب آن از نوع ارقام محلی نظیر هاشمی و علی کاظمی است.

اسدی‌پرور ادامه داد: برای اینکه درآمد کشاورزان افزایش یابد توصیه شده است که بیش از سال گذشته به کشت دوم محصولات کشاورزی بپردازند و در حال حاضر کشاورزان شهرستان رشت پرورش راتون، کشت پاچ‌باقلا و باقلای برکت و انواع علوفه را شروع کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در ۱۳ هزار هکتار از شالیزارهای شهرستان رشت راتون پرورش یافته بود که امسال به ۱۵ هزار هکتار رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی رشت با اشاره به اینکه در تولید پاچ باقلا نیز میزان کشت بیش از سال گذشته است، تصریح کرد: کشاورزانی که در شالیزار خود پاچ باقلا می‌کارند در برخی مواقع بیش از سود حاصل از برنج در همان شالیزار است.

وی افزود: پاچ باقلا علاوه بر بازارهای شهرستان رشت در بازار دیگر شهرستان های گیلان به فروش می‌رسد و بسیار مورد استقبال خرید مردم است.

نظر شما:

security code