مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد:

آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان برای مسافرت های تابستانی


۱۳۹۸/۰۴/۰۶ - ۱۲:۱۵ | کد خبر: ۲۶۱۶ چاپ
آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان برای مسافرت های تابستانی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان برای جابجایی مسافران تابستانی خبر داد و گفت: 140 شرکت حمل و نقل مسافر استان با حدود دو هزار و 580 دستگاه ناوگان عمومی آماده ارائه خدمات هستند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، محمدرضا نازک کار از آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان برای جابجایی مسافران تابستانی خبر داد و اظهار کرد: 140 شرکت حمل و نقل مسافر استان با حدود دو هزار و 580 دستگاه ناوگان عمومی اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری کرائه آماده ارائه خدمات جهت جابجایی مسافران تابستانی به اقصی نقاط کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از سه هزار و 976 راننده حرفه ای در بخش حمل و نقل مسافر استان مشغول فعالیت هستند، گفت: برنامه ریزی مناسب جهت جابجایی مطلوب مسافران تابستانی صورت پذیرفته و مشکلی به لحاظ تهیه بلیط در استان وجود ندارد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان یادآور شد: پیش بینی وسائط نقلیه مورد نیاز برای نقل و انتقال مسافران به ویژه در ایام پیک سفر انجام گرفته و هموطنانی که قصد مسافرت های تابستانی را دارند می توانند با مراجعه به پایانه ها و دفاتر فروش شرکت های حمل و نقل مسافر و یا وبسایت های فروش بلیت شرکت ها، نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: در تابستان سال گذشته یک میلیون و 230 هزار و 768 مسافر با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به مقاصد درون و برون استانی عزیمت کردند.

نازک کار با بیان اینکه استان های تهران، مشهد و اصفهان بیشترین مقاصد سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی طی تابستان سال گذشته بودند، گفت: 14 مجتمع خدماتی - رفاهی نیز در سطح محورهای شریانی استان آماده خدمت رسانی به مسافرین تابستانی هستند.

وی متذکر شد: 42 اکیپ راهداری با 475 نیروی راهدار و 288 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین به صورت گسترده در سطح محورهای استان فعالیت می کنند و آماده ارائه خدمت به مسافرین هستند.