محمدصالح جوکار، رییس کمیسیون شوراها خبر داد:

خانواده مهسا امینی به مجلس می روند


۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۶:۴۱ | کد خبر: ۲۶۱۷۲ چاپ

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس یازدهم از دعوت از خانواده امینی برای حضور در این کمیسیون خبر داد.

خانواده مهسا امینی به مجلس می روند
کلانشهر:محمدصالح جوکار، رییس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس یازدهم  درباره تدوین گزارشی درباره فوت مهسا امینی در این کمیسیون گفت: کمیته تحقیق در ارتباط با این موضوع ذیل کمیسیون شوراها تشکیل شده است و کار بررسی در حال انجام است.
به گزارش جمهوریت، مهمترین بخش های این گفت و گو را در ادامه می خوانید:

* آنچه تا به امروز برای کمیسیون محرز شده بر اساس معاینه اولیه از جسد بوده و ما کماکان منتظر گزارش پاتولوژی از پزشکی قاونی برای تکمیل و ارائه گزارش هستیم.
*هنوز گزارش پزشکی قانونی تکمیل نشده و منتظر دریافت گزارش نهایی پزشکی قانونی پس از روشن شدن نتایج آزمایش سم شناسی و پاتولوژی هستیم، به محض دریافت این گزارش همراه با دیگر مستندات گزارش نهایی را تدوین می کنیم.
محمدصالح+جوکار

*هیچ نشانه‌ای دال بر ضرب و شتم وجود نداشت، کمیسیون گزارش معایناتی که بلافاصله بعد از فوت انجام شده بود را از پزشکی قانونی به صورت نوار ضبط شده گرفت، باید آزمایش سم شناسی و پاتولوژی نیز نتایجش برسد تا پزشکی قانونی گزارش خود را کامل و برای ما ارسال کند، بعد از آن کمیته نیز گزارش خود را نهایی و به صح مجلس ارائه می دهد.

*به صورت کلی معاینه‌ای از جسد صورت گرفته و بررسی ها فاقد هر گونه علامت و نشانه مبنی ضرب و شتم و خون مردگی در هر گدام از اعضا بدن است.این مساله به صورت قانونی اعلام کردند و فیلم و گزارش ها نیز در  جلسات کمیسیون پخش، ثبت و ضبط شد.

*{درباره برخی گلایه ها از روند کار این کمیسیون و کمیته تحقیق مبنی بر این که در جریان تدوین گزارش تحقیقی با خانواده مهسا امینی صحبت نشده است}: از ابتدای امر این برنامه در دستورکار کمیسیون و کمیته تحقیق وجود داشت اما به این علت که خانواده امینی  درگیر برگزاری مراسم بودند ، ما صبر کردیم و در نخستین هفته بعد از تعطیلات مجلس از خانواده ایشان برای حضور در مجلس و استماع صحبت‌هایشان دعوت می شود.