محمدهادی زاهدی‌وفا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی موفق به اخذ رأی اعتماد از مجلس نشد.

زاهدی وفا یک رای کم آورد و نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد
کلانشهر : نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) به بررسی صلاحیت محمدهادی زاهدی‌وفا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداختند.

بعد از دفاع رییس جمهوری از گزینه پیشنهادی خود برای وزارت کار و همچنین توضیحات زاهدی‌وفا درباره برنامه‌اش در این وزارت‌خانه، نمایندگان مجلس رای خود را اعلام کردند.

بر این اساس محمدهادی زاهدی‌وفا با ۱۳۶ رای موافق، ۱۲۵ رای مخالف، و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۷۲ رای اخذ شده نتوانست رای اعتماد مجلس را برای تصدی پست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کسب کند.

 

نوروزی: فرزندان زاهدی وفا متولد کانادا هستند/ او 24 قطعه زمین و خانه دارد

نماینده مخالف وزیر پیشنهادی کار و رفاه امور اجتماعی در جلسه رای اعتماد زاهدی وفا گفت: آقای زاهدی وفا در کانادا درس خوانده و تحصیل کرده است، اما حال برای کار کردن ندارند ایشان به سفر‌های شهرستان می‌رفتند حالی برای کار کردن نداشتند. آقای زاهدی وفا وزارت کار را برای آزادگان و پا برهنه‌گان بگذارید.

به گزارش ایلنا، حسن نوروزی در مخالفت با مهدی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در رابطه وقایع اخیر فصل الخطاب ما بیانات مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: همکاران عزیز وزارت کار و رفاه امور اجتماعی یک وزرات خانه بزرگ است که ۴۰ درصد اقتصاد را در درست دارد، ۶۵ درصد از کشور تحت پوشش بیمه اجتماعی است و ۲۵ درصد از اقتصاد کشور در درون این وزارت خانه است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: آقای نادران فرمودند نهاد‌های مراجع صلاحیت ایشان را بررسی کردند. همان نهاد‌ها بیایند رای دهند، ما مجلس هستیم.

وی ادامه داد: آقای زاهدی وفا در کانادا درس خوانده و تحصیل کرده است، اما حال برای کار کردن ندارند ایشان به سفر‌های شهرستان می‌رفتند حالی برای کار کردن نداشتند. آقای زاهدی وفا وزارت کار را برای آزادگان و پابرهنه‌گان بگذارید. چرا رای فراکسیون اکثریت انقلاب را نمی‌گویید؟ چرا خبرگزاری دولت اعلام کرد در فراکسیون انقلاب اکثریت به ایشان رای دادند؟

نوروزی گفت: وقتی می‌گویم آیت الله رئیسی ایشان بچه یتیمی بودند که درس خواندند و طلبه شدند. گفتند ایشان ۲۴ قطعه زمین و خانه دارند و ۳ الی ۴ هزار میلیارد، ایشان گفتند هزار میلیارد است و من در خانه‌ها سرایدار هستم، آقای زاهدی وفا یکی از این خانه‌ها را برای سرایداری به ما بدهید!

این نماینده مجلس ادامه داد: آقای نادران شما آسمان را می‌خواستید به خاطر ۴ آپارتمان آقای اوجی به زمین بیاورید! حال، چون ایشان به موکب شما آمده‌اند رای دهیم؟! آقایان کانادا مستعمره آمریکا است چه کسی به ایشان اجازه داده‌اند آنجا تدریس کند؟ مگر می‌شود بدون امضای آمریکا آنجا تدریس کند؟

این نماینده گفت: می‌گویند رای می‌دهیم بعدا می‌اندازیم چرا روزه شک دار می‌گیرید؟ آقای زاهدی شما می‌گویید غنای جامعه به مال است و این یعنی اقتصاد امپریالیستی است.

وی بیان کرد: آیت الله مهدوی کنی و دانشگاه امام صادق بر سر ما جا دارد، اما فرزندان ایشان در کانادا به دنیا آمدند قانون این کشور به کمیت جمعیت است، آیا دختران ایشان می‌توانند بگویند ما کانادایی هستیم؟ ایشان که دانشجوی متمولی بودند چرا خانم ایشان برای زایمان به ایران نیامدند؟ ایشان گفتند سابقه ایثارگری ندارند، اما می‌خواستند یک چیزی بیاورند!

نظر شما:

security code