با توجه به اینکه داروی Eylea (Aflibercept) ۴۰ mg/ml یخچالی بوده و شرایط نگهداری آن بسیار حائز اهمیت است، تهیه و مصرف این دارو از شبکه‌های اجتماعی منجربه عوارض شدید از جمله نابینایی شده است. 

هشدار نسبت به فروش داروی ایلیا در شبکه های اجتماعی و عوارض شدید منجر به نابینایی
کلانشهر : مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو نسبت عوارض شدید منجر به نابینایی داروی «ایلیا» که به صورت غیرمجاز در شبکه های اجتماعی عرضه می شود، هشدار داد.

حسین شمالی مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تاکید بر ممنوعیت فروش دارو در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، عنوان کرد: با توجه به حساسیت شرایط نگهداری دارو تنها مسیر مطمئن برای تهیه آن، داروخانه و زیر نظر مسئول فنی است؛ لذا در غیر اینصورت هیچ تضمینی برای تایید سلامت دارو وجود ندارد و عوارض ناشی از مصرف دارو قابل پیگیری نیست.
هشدار نسبت به فروش داروی ایلیا در شبکه های اجتماعی و عوارض شدید منجر به نابینایی

او افزود: با توجه به اینکه داروی Eylea (Aflibercept) ۴۰ mg/ml یخچالی بوده و شرایط نگهداری آن بسیار حائز اهمیت است، تهیه و مصرف این دارو از شبکه‌های اجتماعی منجربه عوارض شدید از جمله نابینایی شده است، لذا مورد از سوی سازمان غذا و دارو به منظور پیگیری و برخورد به پلیس فتا اطلاع رسانی شد.

 مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با تاکید مجدد بر اینکه تنها مرجع مورد تایید برای تهیه دارو داروخانه است، گفت: در حال حاضر خرید و فروش دارو در اینترنت، پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی ممنوع و غیرمجاز است و توسط مراجع نظارتی مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

 بیماران مبتلا به دیابت از فشار مضاعف و رنج شان برای تهیه قلم انسولین، نوار و دستگاه تست قند و گرانی دستگاه های کنترل کننده می گویند
انسولین کوپنی

نظر شما:

security code