جام ملت های فوتسال آسیا

ناکامی ایران از دستیابی به سیزدهمین قهرمانی با شکست برابر ژاپن


۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۲۲:۳۰ | کد خبر: ۲۶۴۶۰ چاپ

تیم جوان شده ایران نتوانست از دو قهرمانی گذشته خود در جام ملت‌های فوتسال آسیا دفاع کند و مغلوب ژاپن شد.

ناکامی ایران از دستیابی به سیزدهمین قهرمانی با شکست برابر ژاپن

کلانشهر: تیم‌های ملی فوتسال ایران و ژاپن از ساعت 20:30 امروز (شنبه - به وقت ایران) در فینال شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا، در سالن سعد العبدالله شهر کویت به مصاف هم رفتند که ژاپن با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد.

تیم کشورمان در نیمه اول این مسابقه برعکس دیدارهای گذشته خود نتوانست فرصت‌های چندانی بسازد، اما در دقیقه 15 توسط سعید احمد عباسی به گل رسید. در حالی که تنها یک دقیقه بیشتر از گلزنی ایران نگذشته بود، کازویا شیمیزو در دقیقه 16 روی اشتباه محمد حسین درخشانی گل تساوی سامورایی آبی را به ثمر رساند. سعید مومنی سنگربان ایران در این نیمه، بارها دروازه شاگردان وحید شمسایی را نجات داد.

ایران در نیمه دوم نیز صاحب موقعیت‌های گلزنی دیگری شد که بهره‌ای از آن نبرد. آرتور اولیویرا در دقیقه 27 گل دوم ژاپن را روی یک ضربه ایستگاهی و روی غافلگیری بازیکنان ایران در دروازه تیم کشورمان جای داد. حملات یوزهای ایرانی در ادامه مسابقه و حتی استفاده از بازی پنج‌نفره هم نتیجه‌ای در پی نداشت.

احمد عباسی در دقیقه 40 به اشتباه دروازه ایران را باز کرد و علیرضا جوان در همین دقیقه موفق به گلزنی شد، اما ژاپن با پیروزی در این بازی توانست برای چهارمین بار، مقام قهرمانی جام ملت‌های آسیا را به دست آورد.

وحید شمسایی از سال گذشته که هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفت، تغییر نسل گسترده‌ای در این تیم به وجود آورد و بازیکنان جدیدی چون علیرضا جوان، محمد حسین درخشانی و حمزه کدخدایی را وارد تیم ملی کرد. ایران در دیدارهای گذشته خود پیروزی‌های مقتدرانه‌ای مقابل اندونزی، چین تایپه، لبنان و ویتنام به دست آورد که این بردها برای رقم زدن سیزدهمین قهرمانی تیم کشورمان کافی نبود.