معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور اعلام کرد که گزارش هیاتی که بعد از دستور رییس جمهور با مسوولیت مستقبم وی برای پی گیری دستور رییس برای مشخض شدن علت فوت " مهسا امینی " تشکیل شد، موید نظر پزشکی قانونی است.

 نظر هیات ویژه رییس جمهور برای علت بررسی فوت
کلانشهر: به گزارش ایسنا، سید مجید میراحمدی در نشست خبری امروز خود با اشاره به ماموریتی که وزیر کشور بعد از فوت مرحوم "مهسا امینی" و دستور رییس جمهور برای پیگیری این مساله به وی ابلاغ کرد و این معاون وزیر کشور مسئول تحقیق پرونده شد، اظهار کرد: من بلافاصله کار را شروع کردم. ما از پزشکی قانونی، کار تحقیقات مختلف را شروع کردیم. کلیه سوابق پزشکی مرحوم "مهسا امینی" را جمع آوری کردیم. تصویر تمام دوربین های مسیر تردد مرحوم امینی را گرفتیم. از همه دستگاه های اطلاعاتی امنیتی خواستیم نظر ، و اسناد خود را به ما اعلام کنند.از دستگاه قضایی نیز خواستیم  چگونگی رفتار ماموران را به ما گزارش دهند ، همچنین از نیروی انتظامی خواستیم اسناد تحقیقات خود را به ما ارائه کنند.

اسناد مختلفی درباره بیماری "مهسا امینی" در اختیار داریم
وی ادامه داد: کمیته مستقل پزشکی را تشکیل دادیم، سه نفر از پزشکان بخش خصوصی و متخصصین قلب، مغز و و رادیولوژی در آن حضور داشتند تا همه سوابق درمانی بررسی شود. امروز برای اولین بار سندی را بیان می‌کنم که بر اساس آن پدر مرحوم امینی در ۱شهریود۹۵ با مدیرکل تامین اجتماعی کردستان مکاتبه می‌کند، به وی ابلاغ شده بود که در کردستان خدمت کند، در این نامه او می گوید دخترم مریض بوده و تحت مراقبت است و باید به تبریز برای درمان مراجعه کنند و درخواست دارد که به خاطر وضعیت دخترش که به مراقبت دائمی نیاز دارد، به کردستان نیاید. علت بیماری در این سند توسط پدر امینی ذکر نشده است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور همچنین با بیان اینکه از ابتدا انکار می شد که مرحوم "مهسا امینی" بیماری داشته است، تصریح کرد: اسناد مختلفی درباره بیماری "مهسا امینی" در اختیار داریم. فیلمی وجود دارد که بازپرس در بیمارستان همراه پدر مهسا امینی بر بالین وی حاضر می شود آنجا پدرش تایید می‌کند، ضربه ای به سر و بدن دخترش وارد نشده است.

میراحمدی خاطر نشان کرد: گزارش نهایی ما آماده و در اختیار وزیر کشور است.جمع‌بندی ما موید نظر پزشکی قانونی است.

به نتیجه نرسیدیم که فوت "مهساامینی" رمز شروع عملیات باشد
فرضیه سم در بدن "مهساامینی" رد شد
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با اشاره به ناآرامی های رخ داده در کشور پس از درگذشت "مهسا امینی"، گفت: آنچه که کاملا محرز است و در اعترافات دستگیرشدگان است، این است که یک هدایت و حمایت و پشتیبانی مالی، رسانه ای ، دیپلماتیک و بهره برداری دشمنان خارجی مشهود است. آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورها پشتیبان و صحنه گردان شده‌اند. این سوال مطرح است که آیا درگذشت امینی اقدام از قبل طراحی شده بود یا نه؟ ما به نتیجه نرسیدیم که فوت امینی رمز شروع عملیات باشد. پزشکی قانونی آزمایش سم پاشی انجام داد و فرضیه سم در بدن امینی را رد کرد.

وی افزود: به دلیل تاخیر در اطلاع رسانی ، دشمن توانست که روایتگر اول باشند و احساسات را برانگیخته کردند. از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های فارسی زبان استفاده کردند. سوژه بسیار مناسبی برای برانگیختگی احساسات پیدا کردند و تلاش کردند احساس تنفر را در جامعه تشدید کنند. مرحله سوم، ایجاد احساس خشم در جوانان بود و آنها را برای عکس العمل آماده کرد. در ادامه فراخوان برای تجمع دادند و عملیات میدانی و اغتشاشات را آغاز کردند تا هدف اصلی ناامنی گسترده در کشور بود را دنبال کنند. از یک اتفاق، بلافاصله بهره برداری مناسبی برای خود انجام دادند. توسط ربات ها آمارهای بسیار نجومی را ترند کردند. آمار ۳۰۰ هزار نفری در فضای مجازی را ۱۰۰ میلیون ترند کردند و جنگ روانی گسترده را دنبال کردند.

در اغتشاشات اخیر ۲۰ نفر در جریان عملیات کشته سازی جان خود را از دست داده‌اند
وی ادامه داد: در اعترافات دستگیرشدگان وجود دارد که برای آنها مهم نیست چه کسی کشته می شود و چه اموالی غارت می شود. مهم این بود که هرکسی می تواند بکشد و غارت کند. مهم نبود که باحجاب باشد یا بی‌حجاب یا سنی باشد یا شیعه. مهسا امینی مربوط به خطه کردستان بود و دشمن تلاش کرد از ظرفیت قومیتی و کرد بودن وی استفاده کند. برای تحریک قوم لر، دختری به اسم "نیکا" خارج از منطقه اغتشاشات را شناسایی کرده و کشتند و به راننده‌ای دادند تا جلوی بیمارستان ببرد. بلافاصله بعد از از یک دقیقه، موضوع را به اینترنشنال فرستادند، یعنی کاملا طراحی شده عمل کردند ولی پدرش گفت دخترش به دست نیروی انتظامی کشته نشده است. کشته سازی یکی از پروژه های جدی آنها بود. تا الان بیش از ۲۰ نفر خارج از اغتشاشات توسط این افراد کشته شده اند تا پروژه کشته سازی را دنبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: در زاهدان، اموال اهل سنت به آتش کشیده شد. دشمن دنبال جنگ اقوام و شیعه و سنی است و نبرد ترکیبی را پیاده کرده اند. برای هر عملیات، قیمت تعیین کرده اند. حمله به مامور ، شعار نویسی ، ارسال فیلم دستمزد مختلف و زیادی داشت.

دستور عملیات کشتن، آتش زدن ، غارت و ایجاد ناامنی بود
میراحمدی با اشاره به سازماندهی و برنامه ریزی دشمن و جلو افتادن اجرای آن برنامه ها با فوت "مهسا امینی"، گفت: مردم در این اتفاقات خسارت سنگین اقتصادی دیده‌اند. بیش از ۲۰ روز است کسب و کار مردم تحت تاثیر قرار گرفته و به شدت ناراحت هستند و برای پرداخت اجاره بهای خود دچار مشکل شده اند. یکی از مطالبات جدی مردم این است که دستگاه های مسئول این قضایا را جمع کنند.در این نارآمی ها، ۱۷۸ بانک تخریب شده یا سوخته است، .۳۵ اماکن دولتی خسارت دید. بیش از ۳۰ مکان خصوصی تخریب شده است. به بیش از۳۰ مسجد و اماکن مذهبی آسیب دیده است همچنین به .۱۱۷ خودرو شخصی آسیب زده اند. دستور عملیات کشتن، آتش زدن ، غارت و ایجاد ناامنی بود.

وی با بیان اینکه دشمنان دنبال تعطیل کردن دانشگاه‌ها و مدارس بودند، تصریح کرد: در پیامک های زیادی برای معلمان، اساتید، دانشجویان و دانش آموزان آنها را تهدید کرده‌اند که حق رفتن به دانشگاه و مدارس را ندارند، اما این اتفاق نیفتاد. صددرصد مدارس باز است. همه دانشگاه ها به جز دانشگاه صنعتی شریف باز هستند، البته برخی افراد فریب خورده در دانشگاه هستند و دانشجویان و اساتید را تهدید می کنند. آنها هنوز دنبال ایجاد تنش در دانشگاه هستند. تجمعات در دانشگاه ها سیر نزولی گرفته و کاهش یافته است. خود دانشجویان معترض شرایط هستند و مطالبه آنها ایجاد فضا برای تحصیل است.

کشوری که رسانه ایران اینترنشنال را اداره می‌کند تاوان پس خواهد داد
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور تاکید کرد: دشمن در خیابان شکست خورد و الان امنیت کافی در کشور برقرار است. آنها سپس دنبال تعطیلی بازار رفتند. با ارسال پیامک و فرستادن اراذل و اوباش، بازاریان را تهدید کردند و پریروز در بازار اغتشاش کردند و در مقابل به حساب اراذل، رمز ارز واریز کردند، اما بازار الان فعالیت خود را انجام می دهد.رسانه های فارسی زبان به گونه ای اخبار را منتشر می کنند که گویی نظام سقوط کرده است. کشوری که رسانه ایران اینترنشنال را اداره می‌کند، بداند اقدام خصمانه علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دهد، و ما از این اقدام آنها چشم پوشی نمی کنیم و اقدام آنها قطعا بدون پاسخ نمی ماند و باید تاوان پس بدهند. ما به آنها هشدار می دهیم و اتاق عملیات جنگی خود را باید تعطیل کنند.

۲۰ نفر شهید امنیت شدند
وی با اشاره به اینکه ملت ما بر توطئه بسیار بزرگی غلبه و دشمن را با شکست مواجه کرد، افزود: مزدوران دنبال کشته سازی بودند، اما نیروهای عمل کننده ما در نهایت مدارا، نجابت و هوشمندی عمل کردند. ما بیش از۲۰ شهید تقدیم امنیت مردم کرده ایم. مردم هم به صحنه آمدند. مردم توجه کنند این آخرین توطئه دشمن نیست. توجه مردم می تواند خیلی زودتر این مسایل را خنثی کند.به شایعات فضای مجازی توجه نکنند. دشمن واقعیات را تغییر داده و با ذهن جوانان بازی کرده و جای شهید و قاتل را عوض می کنند.برخی افراد دستگیرشده گریه می‌کنند و می‌گویند تصور ما اشتباه بوده و احساساتی شده اند.

آنها که با دستور دشمن به صحنه آمده‌اند تا زمان محاکمه، آزاد نمی شوند
وی درباره نوع برخورد با دستگیرشدگان اخیر و شرایط آزادنشدن آنها که پیش از این اعلام کرده بود، گفت: مطلبی که درباره آزادنشدن دستگیرشدگان گفتم را مقامات قضایی هم اعلام کرده‌اند. افراد دستگیرشده تقسیم بندی شده‌اند، یک دسته که احساساتی شده و انگیزه تقابل با نظام و تخریب اموال مردم نداشتند. آنها آزاد شده اند، اما یک دسته که عوامل اصلی و هدایتگر اغتشاش هستند به هیچ وجه آزاد نمی شوند. دادگاه آنها به سرعت برگزار می شود. الان کسی که به اغتشاش می آید، دیگر براساس احساسات نمی‌ آیند مثلا در بازار افرادی اجیر شده بودند تا بازار را تعطیل کنند و روشن است آنها با دستور دشمن به صحنه آمده و تا زمان محاکمه، آزاد نمی شوند و مجازات سخت برای آنها پیش بینی شده است. کشورهای منظقه که دچار بی ثباتی شده اند، امکان ندارد دیگر به امنیت بازگردند. دستور دشمن، ناامن سازی کشور است.

وی ادامه داد: امنیت خط قرمز ماست. در این بین برخی سلبریتی ها نقش تحریک و تهییج کنندگی داشتند. هرکسی بعدتر میزانی در این ماجرا نقش داشته باشند، دستگاه قضایی به سراغ آنها می رود. خسارات وارده به مردم باید از آنها گرفته شود.

در سنندج عناصری از کومله با سلاح جنگی آمدند
معاون وزیر کشور درباره شرایط امنیتی شهر سنندج نیز گفت: در سنندج اقدامات مسلحانه توسط گروهک ها رخ داد. عناصری از کومله با سلاح جنگی آمدند بین مردم. دو نفر را از پشت کشتند. به افراد فراجا و بسیج شلیک کردند و چهار نفر را مجروح و یک نفر را به شهادت رساندند. از خویشتن داری و صبر ماموران سوءاستفاده کردند. اینطور نیست ماموران ما از سلاح استفاده نکنند. باید پاسخ کسی که دست به اسلحه می برند، داده شود. تلاش نیروهای ما این بود که با خود افراد مسلح درگیر شده، نه اینکه اقدام کور کنند که سایر افراد آسیب ببینند. دیشب در سنندج مشکلی نبود و الان وضعیت آرامی دارد. در زاهدان هم گروه‌های تجزیه طلب اقدام مسلحانه انجام دادند، ولی الان آنجا آرامش و امنیت وجود دارد. در کل کشور امنیت برقرار است.

آمار۸۵ کشته در زاهدان واقعیت ندارد
وی درباره آمار رسمی کشته های ناآرامی های اخیر، تصریح کرد: به دلیل مسأله کشته سازی دشمن داریم آمار کشته ها را تفکیک می کنیم. الان بررسی ها در حال انجام است. قاتلان در برخی موارد شناسایی شده اند. آمارهایی که داده می شود کذب است. در زاهدان آمار۸۵ کشته واقعیت ندارد. شاید نصف آن هم واقعی ندارد. پس از تفکیک، آمار را اعلام می‌کنیم. اجازه نمی دهیم دشمن آمار غیرواقعی اعلام کنند. در برخی موارد درگیری نظامی با گروه های تجزیه طلب داشتیم و نمی شود آمار کشته های آن را جزیی از ناآرامی ها آورد.

با عوامل اصلی اغتشاشات اقدام قاطع می‌شود
در کمتر از۵۰ مدرسه مشکل داشتیم

وی درباره آمار بازداشتی ها نیز گفت: فکر می کنم متوسط بازداشتی هر استان زیر صد نفر است. اگر کسی سند و مدرکی داشته باشد که در اغتشاش نقشی نداشته،  در بازداشت نمی ماند، اما عوامل اصلی آزاد نمی شوند و با آنها برخورد قاطع می شود. متوسط سن کسانی که الان در بازداشت هستند از ۱۷ سال به بالاست. دو سوم کسانی که دستگیر شدند، اصلا بازداشت نشده‌اند و آزاد شده‌اند که در بین آنها افراد۱۵ ساله هم وجود داشته است. دانش آموزانی که در داخل مدارس اقدامی کرده اند را دستگیر نکرده ایم. از داخل دانشگاه هم دانشجویی دستگیر نشده است. در دانشگاه صنعتی شریف هم حتی یک دانشجو از داخل دانشگاه دستگیر نشده است. در کمتر از۵۰ مدرسه مشکل داشته ایم که با سازو کار درون مدرسه ای حل شده که مرحله اول آن ارشاد دانش آموزان است.

نمی شود نسبت به شبکه‌هایی که دنبال ناامن سازی کشور هستند بی تفاوت بود
معاون وزیر کشور درباره احتمال رفع فیلتر شبکه های اجتماعی خاطرنشان کرد: مسئولان شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی هستند.نمی شود نسبت به شبکه‌هایی که دنبال ناامن سازی کشور هستند بی تفاوت بود. از نظر ما مسئولان اینستاگرام و واتس اپ باید محاکمه و مجازات شوند. خط قرمز ما امنیت مردم است و باید با هر ابزاری که امنیت ما را هدف قرار داده است، برخورد شود. ایران اینترنشنال امنیت ملی ما را هدف قرار داده است. فکر نمی کنم که بشود الان یک نتیجه روشن را اعلام کرد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور درباره سلاح های به کار رفته توسط عوامل دشمن ، گفت: دنبال تشدید مجازات قاچاقچیان سلاح هستیم. باید مسأله ورود سلاح های غیرمجاز به کشور را حل کنیم. این مسأله باید خط قرمز ما باشد.

"نیکا شاکرمی"خودکشی کرد
وی درباره پرونده "نیکا شاکرمی" نیز اظهار کرد: در این موضوع تحقیقات انجام شده است. او اختلافات خانوادگی داشته است و مدتی در منزل خاله خود زندگی می کرده است، اما در ادامه امکان زندگی در آنجا هم نداشت. آن شب او سرگردان بود که کجا برود. وارد آن خانه می شود و پیامکی ارسال کرده بود و دست به خودکشی می زند. او ارتباطی با اعتراضات نداشته است‌.

 مطلقا اعتراف اجباری وجود ندارد
اگر فیلمی از کسی پخش می شود حتما با هماهنگی خودش است
معاون وزیر کشور درباره شایعه اعتراف گیری اجباری از دستگیرشدگان نیز بیان کرد: مطلقا اعتراف اجباری وجود ندارد. کسانی در بازداشت ابراز پشیمانی کرده اند، اما خواسته اند فیلم آنها پخش نشود. اگر فیلمی از کسی پخش می شود حتما با هماهنگی خودش است. دستگاه های اطلاعاتی و قضایی به اصول اخلاقی پایبند هستند و برای آنها، هدف وسیله را توجیه نمی‌کند. ارسال توییت یا انتشار فیلم افراد آزادشده در اختیار خودشان است. شروین حاجی پور در یکی از استان ها به تشخیص یکی از دستگاه های آنجا دستگیر می شود، اما به دلیل حساسیت موضوع ، مرکز وارد شد و او بلافاصله آزاد شد. او هر تصمیمی پس از آزادی خود گرفته به اختیار خودش بوده و اجباری برای انتشار فیلم از خودش نداشته است. البته این افراد هم باید متوجه باشند که دشمن چگونه دنبال ناامن سازی ایران است. دشمن به همین افراد هم رحمی ندارند و باید مراقب رفتارشان باشند.

نظر شما:

security code