گزارش خبرگزاری ایسنا از روند ناآرامی ها در سنندج

تعطیلی دو هفته ای بازار سنندج/۲کشته و چندین زخمی بین مردم و نیروهای انتظامی


۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۶:۳۵ | کد خبر: ۲۶۶۱۲ چاپ

طی روزهای گذشته اغتشاشات در سنندج، ادامه داشته و موجب ایجاد ناامنی برای شهروندان شده است.

تعطیلی دو هفته ای بازار سنندج/۲کشته و چندین زخمی بین مردم و نیروهای انتظامی
کلانشهر: در ادامه ناآرامی ها و اغتشاشات در استان کردستان که در هفته اخیر شدت بیشتری به خود گرفته است، به دنبال افزایش خشونت‌ها در این شهر امروز چهارشنبه (۲۰ مهرماه) بازاریان و صاحبان کسب و کار در سنندج، سقز و بانه برای دومین بار در این هفته ناچار به تعطیلی مغازه‌های خود شدند.

طی روزهای گذشته اغتشاشات در سنندج، ادامه داشته و موجب ایجاد ناامنی برای شهروندان شده است.

تجمع های ۵۰ الی ۶۰ نفره در برخی محله ها و خیابان های سنندج، روشن کردن آتش، تخریب برخی اموال عمومی و خدماتی شهرداری، کندن چراغ های برق، بستن برخی خیابان ها و سردادن شعارهای هنجار شکنانه از جمله اقدامات اغتشاشگران در سنندج بوده که با برخورد جدی نیروهای نظامی و انتظامی در استان روبرو شده است.

احمد وحیدی در سفر روز سه شنبه(۱۹ مهرماه) خود به استان کردستان، اغتشاشات اخیر استان را حمایت شده و هدایت شده به دست گروهک‌های ضد انقلاب کومله، دموکرات و پژاک اعلام کرد و گفت: این اغتشاشات اگرچه ناچیز بوده اما موجبات ناامنی مردم را فراهم کرده و این در حالی است که مردم کردستان ناامنی را تاب نمی آورند و هوشیارنه با حضور خود در میدان دشمن را به عقب می رانند.

وی با حضور در بین علمای اهل سنت و تشیع استان کردستان اعلام کرد که دشمن نمی تواند محبت اهل بیت را که ریشه در دل مردم دارد از وجود ما خارج کند و امروز ایران اسلامی مقتدرتر از همیشه در برابر خیال خام و  هجمه‌های باطل دشمنان ایستاده است.

در روزهای اخیر اغتشاشات و تجمعات اعتراضی در سنندج شدت گرفت به طوری که دو کشته و چندین زخمی بین مردم و نیروهای انتظامی به جا گذاشته شد.

تصویری که در فضای مجازی منتشر شد نشان می داد که یک شهروند سنندجی سوار بر خودرو پراید خود در خیابان پاسداران و در حال عبور از بین معترضان بوده که با ضرب گلوله کشته شده است.

سردار آزادی فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان، عاملان این قتل را عوامل ضد انقلاب و ادامه پرونده کشته سازی به دست دشمنان و گروهک های ضد انقلاب اعلام کرد.

همچنین پیکر شهید بامدی نیز که در درگیری های روز شنبه به شهادت رسید، روز یکشنبه صبح در خیابان فردوسی سنندج تشییع شد.

نظر شما:

security code