فرمانده مرزبانی ناجا:

مرزهای جمهوری اسلامی ایران از بالاترین امنیت برخوردار است


۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۰۳:۴۳ | کد خبر: ۲۶۶۵ چاپ
مرزهای جمهوری اسلامی ایران از بالاترین امنیت برخوردار است

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه هیچ کشوری در جهان به اندازه ایران تهدیدات مرزی ندارد، گفت: مرزهای جمهوری اسلامی ایران از بالاترین امنیت نسبت به تمام کشورهای منطقه و حتی کشورهای توسعه یافته جهان برخوردار است.

 

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سردار سرتیپ قاسم رضایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان به فرهنگ و اعتقاد بالای مردم گیلان اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی از جایگاه ویژه ژئوپلیتیک در منطقه برخوردار است.

 

 

وی با اشاره به حضور ایران در پیمان های منطقه ای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب معادلات منطقه ای به هم ریخت و پیمان ها شکسته شد.

 

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه اطاعت پذیری از کفر به هم ریخت و اقتدار اسلامی به بار نشست.

 

رضایی با بیان اینکه هیچ کشوری در جهان به اندازه ایران تهدیدات مرزی ندارد، تصریح کرد: مرزهای جمهوری اسلامی ایران از بالاترین امنیت نسبت به تمام کشورهای منطقه و حتی کشورهای توسعه یافته جهان برخوردار است.

 

وی، موفقیت مرزبانان را مرهون خانواده های آنها دانست و اظهار کرد: مرزبانان با توجه به شرایط سخت با نشاط هستند.

 

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه روحیه معنوی و انقلابی در مرزبانی جمهوری اسلامی ایران حاکم است، خاطرنشان کرد: طرح جامع مرزبانی به تصویب مقام معظم رهبری رسید و به نیروی انتظامی ابلاغ شده است.

 

رضایی، گیلان را از استان های آرام مرزی توصیف کرد و گفت: روزانه حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از اتباع کشور جمهوری آذربایجان از مرز آستارا وارد گیلان می شوند و نیاز است توجه ویژه ای به مرزهای این استان داشته باشیم.

 

کسی جرات ایجاد ناامنی در کشور را ندارد 

 

نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش مرزبانان جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امروز امن ترین مرزهای جغرافیایی متعلق به ایران اسلامی است و این اقتدار در مرزها برگرفته از مرزبانان کشور است.

 

آیت الله رسول فلاحتی در ادامه گیلان را استان مرزی عنوان کرد و افزود: گیلان دارای مرزهای آبی و خشکی با کشورهای حاشیه دریای خزر است.

 

امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلان دروازه ورود تمدن اروپا به کشور محسوب می شود، تصریح کرد: با حضور مرزبانان امنیت خوبی در مرزهای آبی و خشکی گیلان وجود دارد.

 

فلاحتی به جایگاه ویژه مرزبانان در نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: یک دعای امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه درباره مرزبان است.

 

وی با اشاره به بازدید سردار رضایی از مرزهای مختلف کشور، بیان کرد: در نظام اسلامی هر کسی مجاهدانه خدمت کند، خدای متعال او را یاری می کند.

 

نماینده ولی فقیه در گیلان، امنیت موجود در جامعه اسلامی را مرهون تلاش مرزبانان جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: کسی جرات ایجاد ناامنی در جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

 

فلاحتی با دعای اجر مضاعف خداوند به مرزبانان، یادآور شد: همانگونه که از مرزهای جغرافیایی نظام اسلامی حراست می کنید از مرزهای اعتقادی جامعه نیز حمایت داشته باشید.

 

گفتنی است؛ در دیدار مذکور از تلاش های کیاست سپهری فرمانده مرزبانی گیلان قدردانی به عمل آمد و سهراب سجادی به عنوان فرمانده جدید مرزبانی گیلان معرفی شد.

نظر شما:

security code