یک مقام امنیتی در گفت وگو با ایرنا؛

 اراذل و اوباش، انبار لباس زندان اوین را به آتش کشیدند/دادستان تهران:در زندان آرامش برقرار است


۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۲۳:۲۴ | کد خبر: ۲۶۶۹۸ چاپ

این مقام ارشد امنیتی گفت: اکنون شرایط به صورت کامل تحت کنترل درآمده و آرامش در زندان برقرار است و عوامل آتش‌نشانی در حال اطفای حریق هستند.

 اراذل و اوباش، انبار لباس زندان اوین را به آتش کشیدند/دادستان تهران:در زندان آرامش برقرار است
کلانشهر:یک مقام ارشد امنیتی در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد: شامگاه شنبه (۲۳ مهر ماه) بند محل نگهداری اراذل و اوباش شاهد ناآرامی و درگیری این عناصر در زندان بود که منجر به درگیری این افراد با پرسنل زندان اوین شد.

به گفته این مقام امنیتی، اراذل اوباش انبار لباس زندان را به آتش کشیدند که منجر به آتش‌سوزی در زندان اوین شده است.

وی افزود: اکنون شرایط به صورت کامل تحت کنترل درآمده و آرامش در زندان برقرار است و عوامل آتش‌نشانی در حال اطفای حریق هستند.

 

این مقام امنیتی تصریح کرد: عوامل ایجاد آشوب نیز از سایر زندانیان جدا شده و دیگر افراد تحت بازداشت نیز به بندهای خود بازگشته‌اند.

توضیحات قوه قضائیه درباره آتش‌سوزی در اوین

قوه قضاییه هم با اعلام جزییات آتش سوزی در کارگاه خیاطی زندان اوین از مهار آن خبر داد و اعلام کرد: درگیری بین زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت با ورود انتظامات تحت کنترل درآمد.

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: ساعتی پیش بود که تصاویری از بروز آتش سوزی در زندان اوین تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. پیگیری‌ها از سازمان زندان‌ها نشان می‌دهد در پی درگیری بین تعدادی از  زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت یک کارگاه کارآفرینی زندان دچار حریق می‌شود.

بلافاصله پس از بروز درگیری و آتش گرفتن کارگاه خیاطی بند زندانیان محکومیت مالی و سرقت انتظامات زندان برای کنترل درگیری وارد عمل شده و ایستگاه آتش نشانی مستقر در زندان نیز بلافاصله عملیات اطفا حریق را آغاز کرده و هم اکنون اتش سوزی مهار و خاموش شده است.

این گزارش حاکی است نیروی انتظامی هم جهت کمک به برقراری هر چه زودتر ارامش در اوین به انتظامات زندان کمک کرده است. 

بر اساس این گزارش درگیری بین زندانیان نیز با ورود انتظامات زندان تحت کنترل درآمده است. 

 

مصدومیت ۸ نفر در حادثه آتش‌سوزی زندان اوین

خبرگزاری ایرنا نوشت: در پی آشوبگری و درگیری شامگاه شنبه (۲۳ مهرماه) در زندان اوین تهران که توسط عده‌ای از زندانیان بند ارازل و سارقین در این زندان رخ داد و منجر به آتش زدن انبار البسه زندان شد، با ورود نیروی های انتظامات زندان و نیروهای آتش نشانی اطفای حریق به پایان رسید.

یکی از نیروهای امدادی حاضر در صحنه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، گفت: آتش‌سوزی هم‌اکنون مهار شده و نیروهای آتش‌نشانی در حال ایمن‌سازی محیط هستند.
وی درباره آمار فوتی و مصدومین این حادثه نیز گفت: این حادثه تاکنون هیچ فوتی نداشته و آمار ‎‎مصدومین نیز تاکنون 8نفر است.

دادستان تهران: در زندان آرامش برقرار است

دادستان تهران گفت: اوضاع زندان اوین از ساعاتی پیش آرام شده است و آرامش برقرار است

وی تاکید کرد درگیری امروز زندانیان هیچ ارتباطی با اغتشاشات اخیر ندارد و و اساساً بند مرتبط با زندانیان امنیتی از بندهای سارقان و محکومان مالی که اتش و درگیری انجا رخ داده جداست و با آن فاصله دارد.