در آلمان هرگز نباید وقت دکتر را فراموش کرد!


۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۲۳:۱۵ | کد خبر: ۲۶۷۹۷ چاپ

از این پس بیمارانی که در آلمان از پزشکان وقت قبلی دریافت می‌کنند، باید حتماً و به هر وسیله ممکن خود را سر موعد به دکتر برسانند، چون در غیر این صورت مجبور خواهند بود خسارت بپردازند.

در آلمان هرگز نباید وقت دکتر را فراموش کرد!
کلانشهر: از این پس بیمارانی که در آلمان از پزشکان وقت قبلی دریافت می‌کنند، باید حتماً و به هر وسیله ممکن خود را سر موعد به دکتر برسانند، چون در غیر این صورت مجبور خواهند بود خسارت بپردازند.

 شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد با وجود آنکه پزشکان در این نقطه از جهان هم وقت چندماهه می‌دهند، اما در صورتی که به دلیل فراموشی سر زمان اعلام‌شده در مطب حاضر نشوید، شاید مجبور شوید تمام هزینه یک ویزیت را که می‌تواند حتی ۱۸۰ یورو باشد به عنوان جریمه پرداخت کنید.

در ادامه این خبر که با استناد به گزارش یک مجله آلمانی تهیه شده آمده است، هرچند در بسیاری از کشورهای جهان بیمارانی وجود دارند که به راحتی موعد وقت قبلی خود را در مطب پزشکان فرموش می‌کنند، اما در صورتی که از این پس این اتفاق در آلمان رخ بدهد ممکن است فرد پیامی دریافت کند و از او خواسته شود تا ظرف مدت ۱۰ روز اقدام به پرداخت ویزیت کند و در صورت سر باز زدن از پرداخت هزینه باید پاسخگوی نهادهای ذی‌ربط باشد.

با این حال انجمن فدرال حمایت از مصرف‌کننده آلمان تاکید می‌کند دریافت جریمه عدم تعهد به وقت داده‌شده از سوی پزشکان یا لغو وقت قبلی تنها در موارد بسیار کمی وجاهت قانونی داشته و اجرایی کردن آن در تمامی موارد ممکن نیست، این در حالی است که پزشکان آلمانی معتقدند عدم حضور بیمار در موعد و وقت مقرر به آنها زیان وارد می‌کند.

نظر شما:

security code