مسائل و سردردهای بسیار بزرگی داریم

کیروش: مردم ایران قلبا دوست دارند در جام جهانی باشیم


۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۸:۱۴ | کد خبر: ۲۶۹۰۹ چاپ

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می گوید که لازم نیست چیزی به اسم تیم ملی انگلیس اضافه کنم چون آنها همین حال حاضر هم تیم بسیار بزرگی هستند.

کیروش: مردم ایران قلبا دوست دارند در جام جهانی باشیم

کلانشهر: در ادامه مینی کمپ‌های تیم ملی فوتبال، امروز نیز ملی پوشان دعوت شده از سوی کارلوس کی روش، برای حضور در این اردوی کوتاه فراخوانده شدند. در حاشیه تمرین امروز، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

سرمربی تیم ملی در ابتدا از حضور و حمایت خبرنگاران و تیم های لیگ برتری برای تمرکز در اردوی آماده سازی تشکر کرد و در این سوال و جواب کوتاه، به شایعات مطرح شده درخصوص حذف تیم ملی از جام جهانی نیز پاسخ داد.

صحبت های کی روش را در زیر می خوانیم:

 
* در فاصله 30 روز تا جام جهانی، به دنبال آمادگی لازم هستیم
خیلی خوشحال هستیم که امروز دوباره شما را می‌بینیم. برای اینکه تشریف آوردید و از حمایت‌های شما برای برنامه آماده‌سازی تیم  ملی در مسیر جام جهانی قطر ممنون هستیم. همانطور که می‌دانید، امروز در فاصله 30 روز مانده به شروع مسابقات، ما هم مانند 32 تیم حاضر در جام جهانی با تمام انگیزه و تمرکز کامل، تلاش‌مان را می‌‌کنیم تا آمادگی لازم برای حضور در جام جهانی را داشته باشیم.

* زمان کمی برای آغاز جام جهانی داریم
‌همانطور که می‌دانید این دوره از جام جهانی، دوره کاملاً متفاوت و منحصر به فرد است. بازی‌ها در نوامبر و دسامبر سال 2022 میلادی برگزار می‌شود. به همین دلیل تنها هفت روز برای آماده‌سازی برای آغاز جام جهانی وقت خواهیم داشت. مطمئناً زمان بسیار کمی است.

* از تیم های لیگ بابت کمک هایشان تشکر می کنم
از همینجا می خواهم مراتب تشکر خودم را از تمام مربیان، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه‌های مختلف در ایران که با در اختیار گذاشتن بازیکنان‌شان به ما کمک کردند تا بتوانیم سطح آماده‌سازی خودمان را به سطح بالاتری برسانیم، تشکر می‌کنم.

* باید فاصله مان را با تیم های بزرگ دنیا کم کنیم
تلاش می‌کنیم فاصله خودمان را با تیم‌های بزرگ جهان و با اسم های بزرگ امروز فوتبال جهان کمتر کنیم تا در جام جهانی حضور خوبی داشته باشیم.

* صحبت ها برای پرت کردن حواس ما معنایی ندارد
او درخصوص اینکه رقبا در تلاش هستند تا تمرکز تیم ملی را بر هم بزنند، پاسخ داد: سؤال اصلی که باید پرسیده شود، این نیست که آیا ما به مسائلی که حواس ما را پرت می‌کند توجه می‌کنیم، سؤال اصلی این است چه کسانی به این مسائل توجه می‌کنند، چون این صحبت‌ها برای ما معنایی ندارد.

*انگلیس تیم بسیار بزرگی است
در درجه اول اصلاً لازم نیست چیزی به اسم تیم ملی انگلیس اضافه کنم چون آنها همین حال حاضر هم تیم بسیار بزرگی هستند. چیزی که بخواهم بگویم و شما اطلاع نداشته باشید؛ واقعاً وجود ندارد. خودتان هم می‌دانید تیم بسیار بزرگی هستند و بازیکنان بسیار خوبی دارند و نام بسیار بزرگی در جهان فوتبال هستند. برای ما هم افتخار و هم باعث لذت است که مقابل آنها بازی می‌کنیم.

* باید تمرکزمان روی انگلیس باشد نه حذف از جام جهانی
همانطور که الان هم شنیدید همکار خبرنگار شما در مورد انگلیس پرسید. ما مسائل و سردردهای بسیار بزرگی داریم. همانند بازی مقابل انگلیس، تمرکزمان روی این مسائل است. به تمام نقطه‌نظرات احترام می‌گذاریم اما تمرکزمان روی این مسئله است. این کمپین اگر من طرفش بودم می‌دانستم چه جوابی به آن بدهم و البته می‌دانم اکثریت مردم ایران هم چه جوابی به اینگونه صحبت‌ها می‌دهند. اکثریت مردم ایران قلباً علاقه‌مند هستند تیم ملی در جام جهانی حضور پیدا کرده و بازی کند ولی به خاطر اینکه طرف این کمپین من نیستم اجازه بدهیم بقیه در موردش صحبت کنند.

* چالش‌هایی را داریم که با آنها مواجه هستیم
ما نگرانی نداریم. چالش‌هایی را داریم که با آنها مواجه هستیم و به دنبال ایجاد راهکارهای مناسب مقابل این چالش‌ها هستیم. تنها مسئله‌ای که می‌خواهم روی آن تاکید کنم این است که تشکر کنم از تمام باشگاه‌ها، مربیان و بازیکنان که تلاش و از خودگذشتگی می‌کنند برای حضور در تیم ملی، چالش فوق‌العاده‌ای که ما پیش‌رو داریم این است که هر روز تلاش می‌کنیم بازیکنان را بهتر و بهتر کنیم.

 

نظر شما:

security code