گزارش خبرگزاری تسنیم از حضور سخنگوی دولت در دانشگاه خواجه نصیرالدین:

دانشجویان روی سخنگوی دولت آب ریختند و به اون توهین کردند/استقبال جهرمی از شعار «زن، زندگی، آزادی؛ مرد، میهن، آزادی»


۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۹:۲۲ | کد خبر: ۲۶۹۷۸ چاپ

خبرگزاری تسنیم نوشت: علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت به دعوت دانشجویان دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در این دانشگاه حضور یافت تا به سوالات دانشجویان پاسخ دهد.

دانشجویان روی سخنگوی دولت آب ریختند و به اون توهین کردند/استقبال جهرمی از شعار «زن، زندگی، آزادی؛ مرد، میهن، آزادی»
کلانشهر: خبرگزاری تسنیم نوشت:در ابتدا، سخنگوی دولت گفت که قصد دارد مقدمه‌ای کوتاه داشته باشد و سپس به طور کامل به سؤالات دانشجویان پاسخ دهد؛ او خطاب به مسئولین برگزاری مراسم گفت که بهتر است همه دانشجویان که قصد سوال دارند از بین معترضین باشد اما بعد از گذشت 10 دقیقه از سخنرانی بهادری جهرمی، حدود 40 الی 50 دانشجو با مدیریت 4 نفر، از روی صندلی خود برخاسته و با شعارهای پی‌درپی مانع ادامه سخنرانی آقای بهادری جهرمی شدند.

 
این گروه، شعار می‌دادند " زن، زندگی، آزادی؛ مرد، میهن، آزادی" که سخنگوی دولت با استقبال از این شعار، خودش نیز پشت تریبون آن‌را تکرار کرد و از همه دانشجویان خواست که شعار را تکرار کنند؛ او گفت که زن و زندگی و آزادی شعاری است که ما هم آن را دوست داریم. برخی در ادامه شعار دادند، مرگ بر دیکتاتور؛ سخنگو، با تاکید بر اینکه دیکتاتور کسی که است مانع شنیدن صدای دیگران می‌شود، گفت که مرگ بر دیکتاتور شعار همه ماست.
 
بعد از دقایقی، یکی از دانشجویان از جمع معترضین پشت تریبون آمد. او ابتدا به سخنگوی دولت خوش‌آمد گفت که گروه سی، چهل نفره، با توهین به بهادری جهرمی و البته دانشجوی معترضی که به سخنگوی دولت خوش‌آمد گفته بود، شعارهای رکیکی چون "خفه‌شو"، "خفه‌شو" یا "سخنگو، برو گمشو" سردادند؛ بهادری جهرمی در پاسخ به این شعارها، گفت: از نظر من همه شماها دانشجویان نخبه‌کشور هستید؛ هم‌‌‌ ایستاده‌ها (گروه، سی‌چهل نفره معترضین) و هم‌ نشسته‌ها.
 
دانشجویی که پشت‌تریبون بود با قطع سخنان بهادری‌ جهرمی، گفت: نخبه‌های این دانشگاه همه بازداشت هستند!. بهادری جهرمی پرسید، چند نفر؟ پاسخ داد، یک نفر. سخنگو گفت: من اطلاعی از بازداشت دانشجویی که شما گفتید ندارم، اما اگر خطای خاصی نکرده، پیگیری‌ می‌کنم. اما خب، شما نخبه هستید، اگر یک فردی اقدام مجرمانه‌ای انجام داد یا مثلاً یک دانشجو را کُشت، باید در بررسی شکایت، دانشجو بودن یا شغل او را در نظر گرفت؟
 
بهادری‌ جهرمی در پاسخ به شعارهایی که در حمایت خانم مهسا امینی سر می‌دادند، گفت: آقای رئیس‌جمهور در جریان سفر خارجی، موضوع را پیگیری‌ و با خانواده ایشان نیز صحبت کردند؛ من به عنوان کسی که درد از دست دادن دختر را چشیده‌ام به شما می‌گویم که واقعاً این ضایعه دردناک بود اما باید حقیقت را پذیرفت که ایشان به چه دلیلی فوت شده‌اند.
 
در ادامه، چند نفر در این گروه چهل‌نفری، خطاب به دیگر دانشجویانی که در حال استماع سخنان سخنگوی دولت بودند، فحاشی‌های رکیکی کردند که این اقدام با اعتراض اکثر دانشجویان حاضر در سالن  مواجه شد؛ یکی از دانشجویان خطاب به آنها گفت، شما با فحش به "مادر" یا "زن" شعار می‌‌دهید زن، زندگی، آزادی؟. این گروه با هدایت 4 نفر، برای دقایقی، با شعارهایی چون، "بی‌شرف"، "بی‌شرف" یا توهین به بسیجی، زمینه را برای درگیری در جلسه فراهم کردند اما سخنگوی دولت با توصیه به همه دانشجویان از جمله دانشجویان انقلابی و بسیجی برای سعه‌صدر بیشتر، گفت که به دلیل توهین‌های رکیک گروه معترض به دانشجویان، سخنرانی خود را تمام می‌کند.
 
جهرمی در هنگام خروج با دانشجویی مواجه شد که به نشانه اعتراض آب روی او ریخت، وی از این دانشجو تشکر کرد و با گفتن این جمله که " فکر کردم باران گرفت" از او خداحافظی کرد؛ جهرمی همچنین با حضور در جمع معترضین، پیشانی چندنفر از آنها را بوسید و با آنها خداحافظی کرد و در پاسخ به دانشجویی که خواستار ادامه حضور او در دانشگاه‌ها شده بود، گفت، مسیر گفت‌وگو را با جدیت ادامه خواهیم داد.
 
بعد از خروج آقای بهادری جهرمی از دانشگاه، این گروه چهل نفره با شعارهای ساختارشکن قصد درگیری با دیگر دانشجویان را داشتند که با هوشیاری دانشجویان بسیجی و مدیریت آنها بعد از دقایقی، تجمع به پایان رسید.
 
 و اما حضور سخنگوی دولت در دانشگاه خواجه نصیر، اقدام ارزشمندی بود که به نظر باید توسط همه مسئولین کشور ادامه داشته باشد.