معاون توسعه مدیریت وزارت ارشاد خبر داد:

افتتاح کامل تالار مرکزی رشت در دهه فجر


۱۳۹۷/۰۹/۲۸ - ۱۵:۱۲ | کد خبر: ۲۷۰ چاپ
افتتاح کامل تالار مرکزی رشت در دهه فجر

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد گفت: افتتاح تالار مرکزی رشت بزرگترین پروژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام الله دهه فجر در سطح کشور است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، لادن حیدری در حاشیه بازدید از پروژه تالار مرکزی رشت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تالار مرکزی رشت مراحل پایانی بهره برداری را طی می کند و پس از نهایی شدن تست اکوستیک و انشعابات برق و گاز و تایید نهادهای نظارتی، اقدام به نصب صندلی ها خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امیدواریم در دهه فجر امسال این پروژه به صورت کامل افتتاح شود، خاطرنشان کرد: افتتاح تالار مرکزی رشت بزرگترین پروژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام الله دهه فجر در سطح کشور است.

وی با اشاره به وجود برخی تغییرات در طراحی و تجهیز تالار مرکزی رشت، عنوان کرد: تجهیزات به کار رفته در این پروژه تحت تاثیر تحریم ها قرار نگرفته و تغییرات ایجاد شده منطبق با مقررات موجود و استانداردهای احداث بنا صورت گرفته و در همه مراحل اعم از طراحی و تغییر و خرید تجهیزات از نظر مشاورین کمک گرفته ایم.

حیدری، با بیان اینکه سن کنسرت هال و سالن نمایش تالار در حال حاضر متحرک نیست، یادآور شد: مراحل ماشینری کار با توجه به تامین منابع مالی جدید در مراحل بعدی نصب و تکمیل خواهد شد.

علی اصغر کاراندیش، معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد پروژه تالار مرکزی رشت که احداث آن از سال 1386 آغاز شده، عنوان کرد: این پروژه تقریبا به اتمام رسیده و علت تاخیر آن، مشکل برگشت صدا در سالن کنسرت بود که در نهایت با طراحی استادان داخلی، این مشکل برطرف شده و آماده بهره برداری است.

وی اعمال ضوابط جدید سازمان آتس نشانی جهت اطفای حریق در بنا را یکی از عوامل تاخیر در افتتاح پروژه تالار مرکزی در اوایل امسال دانست و متذکر شد: دهه فجر امسال حتما شاهد افتتاح پروژه خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، تالار مرکزی رشت یکی از هشت تالار زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که از سال 1386 در فضایی به مساحت 12 هزار مترمربع شامل سالن کنسرت هال موسیقی با ظرفیت 980 نفر، سالن تئا‌تر با ظرفیت 540 نفر، سالن تمرین تئا‌تر با ظرفیت 70 نفر و سالن موسیقی سنتی با ظرفیت 120 نفر در حال احداث است.