باشگاه خانه کوهنوردان گیلان برگزار می کند؛

اولین دوره مسابقات دوی کوهستان (اسکای رانینگ) در استان گیلان


۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۰۰:۰۰ | کد خبر: ۲۷۰۵ چاپ
اولین دوره مسابقات دوی کوهستان (اسکای رانینگ) در استان گیلان

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر، اولین دوره این مسابقات در استان گیلان توسط باشگاه خانه کوهنوردان گیلان در تاریخ ۲۸ تیر و در مسیر ماسوله به روستای اندره برگزار می‌شود، لازم به ذکر است که داشتن کارت بیمه ورزشی و گواهی سلامت برای شرکت کنندگان الزامی است.
بانوان و آقایان علاقمند به شرکت در این مسابقه می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر حداکثر تا بیستم تیرماه با شماره ۰۹۹۰۵۲۳۵۰۰۳ تماس حاصل فرمایند.

گفتنی است؛ اسکای رانینگ که معادل واژه لاتین sky running است به معنای دویدن در کوهستان است. شرایط این رشته ورزشی در کوهستان می‌بایست به گونه زیر باشد: شیب کوهی که در آن مسابقه انجام می‌شود باید بیشتر از 30 درجه باشد و از طرفی درجه سختی کمتر از 11 درجه است.

معمولا اسکای رانینگ در ارتفاعات بیشتر از 2000 متر انجام می‌شود. از آنجا که میزان اکسیژن موجود در هوا در این ارتفاعات کمتر است ورزشکاران این رشته می‌بایست تمرینات هوازی مختلفی داشته باشند تا بتوانند به راحتی در این مسابقات شرکت نمایند.
مسابقات اسکای رانینگ که دوی کوهستان نیز نامیده می‌شود، نیاز به تمرینات ورزشی سنگین و حرفه‌ای دارد. یک اسکای رانر می‌بایست این تمرینات را در تمامی روزهای هفته به صورت مداوم انجام دهد.

 

رسانه و پایگاه خبری کلانشهر حامی رسانه ای این رویداد است.

 

نظر شما:

security code