بنابر ادعای روزنامه‌های آلمانی، در پروازی که از مبدا تهران در فرودگاه فرانکفورت نشسته بود، یک جسد کشف شده است که منجر به لغو شدن پرواز برگشت این هواپیما شد.

ادعای رسانه‌های آلمانی مبنی بر کشف یک جسد در هواپیمای پرواز تهران-فرانکفورت

کلانشهر: خبرگزاری رویترز نوشت، طبق گزارش روزنامه بیلد آلمان، یک‌جسد در قسمت چرخ یک هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی لوفت‌هانتزا پیدا شده است. این هواپیما روز پنج‌شنبه از مبدا تهران به فرودگاه فرانکفورت رسیده بود.
رویترز در ادامه ادعا کرد که کشف این جسد پس از آن که مسافران پرواز LH 601، هواپیما را ترک کردند، توسط خدمه فرودگاه و در حین انجام تعمیرات و بازرسی فنی پس از پرواز انجام شده است. طبق گزارش وبگاه شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا، پرواز برگشت همین هواپیما که برای روز جمعه برنامه‌ریزی شده بود، لغو شده است.
لوفت‌هانزا و پلیس فدرال آلمان از ارائه توضیحاتی در این باره خودداری کرده‌اند. پلیس فرانکورت برای ارائه توضیحات در این باره در دسترس نبود.
شبکه یورونیوز نیز در این باره نوشت، بنا بر گزارش تلویزیون هسنشاو، چهار ساعت از کار بر روی هواپیما گذشته بود که این جسد پیدا شد. پلیس هنوز هویت این فرد را اعلام نکرده ولی تحقیقات برای روشن شدن هویت او و رخداد این حادثه را آغاز کرده است.

وزارت خارجه: تا کنون اطلاعات مستندی درباره کشف جسد در پرواز لوفت‌هانزا دریافت نشده است

 

در این رابطه روابط عمومی وزارت در مورد کشف یک جسد در پرواز روز پنجشنبه خطوط هوایی لوفت هانزا در مسیر تهران- فرانکفورت، با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: از روز گذشته و اولین دقایق وزارت امور خارجه در جریان موضوع قرار گرفته است.

در اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران همچنین اعلام شده است، موضوع از طریق برقراری تماس کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت و سفارت کشورمان در برلین با مقامهای آلمانی ذیربط در این خصوص، در دست پیگیری بوده،  ولیکن تا کنون اطلاعات مستندی از طرف آلمانی دریافت نشده است.

روابط عمومی وزارت امور خارجه در پایان این اطلاعیه اعلام کرده است، در صورت کسب اطلاعات بیشتر، مراتب مورد اطلاع رسانی قرار خواهد گرفت.

بنابر ادعای روزنامه‌های آلمانی، در پروازی که از مبدا تهران در فرودگاه فرانکفورت نشسته بود، یک جسد کشف شده است که منجر به لغو شدن پرواز برگشت این هواپیما شد.