رگبار و رعد و برق شدید در گیلان


۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۰:۰۰ | کد خبر: ۲۷۱۸ چاپ
رگبار و رعد و برق شدید در گیلان

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به موج جدید بارشی در استان، از وقوع رگبار و رعد و برق در بعضی نقاط به صورت موقتی شدید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، مازیار غلامی گفت: تحلیل جدیدترین نقشه های هواشناسی نشان دهنده عبور تناوبی امواج ناپایدار تا اوایل هفته آینده از منطقه است که بر این اساس طی این مدت، گاهی افزایش ابر، وزش باد و رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ (در مناطق مستعد بویژه ارتفاعات و دامنه ها) پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر موارد مذکور، برای امروز (چهارشنبه) کاهش نسبی دما بین ۲ تا ۴ درجه سلسیوس مورد انتظار است همچنین با توجه به ماهیت بارش های رگباری، در بعضی نقاط رگبار و رعدوبرق و وزش باد، موقتی شدید پیش بینی می شود.

 

غلامی به بخش های مختلف کشاورزی نظیر شالیکاران، مرغداری ها، گلخانه داران، پرورش دهندگان ماهی و … توصیه کرد که ضمن توجه به شرایط بارش رگبار و رعدوبرق، اقدامات لازم را بعمل آورند.

وی همچنین از بخش های مختلف اجرایی استان همچون مدیریت بحران، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، شرکت های آب و برق، سازمان آتش نشانی و … خواست با توجه به این اطلاعیه، تمهیدات لازم را به عمل آورند.

غلامی، آسمان لمروز استان را کمی تا نیمه ابری، بعضی نقاط ابری، رگبار و رعد و برق و وزش باد، کاهش نسبی دما پیش بینی کرد.

نظر شما:

security code