وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

برخی از مردم در چادر و زیرپله زندگی می‌کنند/ به زودی زمین واگذار می‌کنیم


۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۹:۲۴ | کد خبر: ۲۷۳۷۵ چاپ

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در تابستان با قیمت‌های وحشتناک خانه مردم در مضیغه هستند و ما اگر نتوانیم عرضه و تقاضا را به هم نزدیک کنیم دچار مشکل می‌شویم

برخی از مردم در چادر و زیرپله زندگی می‌کنند/ به زودی زمین واگذار می‌کنیم
کلانشهر:رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در جریان آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن که به صورت ویدئو کنفرانس در شهرهای جدید انجام شد اظهار کرد: در بخش حمل و نقل کارهای بزرگی در کشور در حال انجام است و تقریبا هفته‌ای یک ملاقات با طرف‌های خارجی داریم در بخش مسکن نیز تقریبا دو جلسه در هفته با حضور رئیس جمهور به تبادل نظر می‌پردازیم.

وی افزود: بخش مسکن در کشور شرایط خوبی ندارد. در بسیاری از مناطق، مردم در چادرها و زیرپله‌ها زندگی می‌کنند. این وظیفه ما است که در ساخت مسکن کارها را به سرعت پیش ببریم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در تابستان با قیمت‌های وحشتناک خانه مردم در مضیغه هستند و ما اگر نتوانیم عرضه و تقاضا را به هم نزدیک کنیم دچار مشکل می‌شویم. قاسمی با اشاره به جلسه روز گذشته خود با برخی از مردم گفت: بعضی خانواده‌ها که به ما مراجعه می‌کنند وقتی از مشکلات خود می‌گویند آدم نگران می‌شود که مردم در شرایط سختی به سر می‌برند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید با روحیه جهادی کارها را پیش ببریم، تصریح کرد: سامانه‌ای را به منظور کنترل پیشرفت پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شرف راه اندازی داریم.

قاسمی افزود: برنامه‌ای را برای ساخت خانه‌های یک طبقه شروع کرده‌ایم تا مردم مسکن را به صورت تدریجی بسازند. مثلا ۴۰ متر بنا را احداث کنند و مابقی را به تدریج توسعه دهند. وی اعلام کرد: در هفته‌های آینده در هر استان منابع و زمین‌ها را به مردم واگذار می‌کنیم. برای ساخت چهار میلیون واحد نهضت ملی مسکن مردم را دخیل خواهیم کرد.

نظر شما:

security code