افزایش تولید مسکن راهکار جلوگیری از افزایش قیمت اجاره خانه ها

مدیر امور مسکن راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه این اداره مقدمات ساخت 3هزار واحد خانه را آماده کرده است، گفت: افزایش تولید مسکن از افزایش قیمت اجاره خانه ها جلوگیری می کند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، رضا علی نیا در خصوص وضعیت افزایش اجاره بهای مسکن در فصل تابستان امسال گفت: در فصل تابستان به دلیل تعطیلی دانش آموزان، اغلب مستاجران فرصت بیشتری برای اسباب کشی دارند و یا با ثبت نام فرزنداشان در مدارس اقدام به اجاره خانه جدید می کنند.

وی افزود: افزایش تقاضای مسکن از سوی مردم موجب رقابتی تر شدن قیمت اجاره می شود و خود به خود این امر بر افزایش اجاره ها و قیمت خانه ها تاثیر می گذارد.

 

مدیر امور مسکن راه و شهرسازی گیلان گفت: چنین افزایش قیمتی در اجاره خانه ها منجر به ایجاد فضاهای کاذب هیجانی می شود و در نتیجه مستاجرها برای اجاره خانه ها بیش از ارزش واقعی واحدها پول بپردازند.

علی نیا با اشاره به اینکه رسانه ها در توسعه فرهنگ های خوب نظیر صاحبخانه های خوب بسیار موثر هستند، ادامه داد: یکی از راهکارهای جلوگیری از افزایش قیمت اجاره ها گسترش فرهنگ صاحبخانه خوب است تا صاحبخانه ها با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، واحدهای خود را به قیمت معتدلتری به فروش برسانند.

وی تصریح کرد:  به طور معمول قیمت اجاره مسکن در محلات و شهرستانهای مختلف فرق می کند و افزایش قیمت اجاره ها نیز بر گسترش این امر تاثیر می گذارد.

علی نیا ادامه داد: یکی دیگر از راه های جلوگیری از افزایش قیمت مسکن افزایش تولید مسکن است و به همین منظور اداره کل راه و شهرسازی در حال حاضر مقدمات ساخت و تولید 3هزار واحد خانه را در دستور کار دارد.

وی گفت: با بهره برداری از این واحدها شاهد متعادل شدن عرضه و تقاضا و در نتیجه تعدیل قیمت اجاره خانه ها خواهیم بود.

نظر شما:

security code