مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان؛

«اغتشاشات» اخیر کسب و کار اصناف گیلان را دچار رکود کرده است


۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۱:۴۶ | کد خبر: ۲۷۶۳۸ چاپ

تیمور پورحیدری گفت:وقتی امنیت نباشد کسبه به ناچار مغازه های خود را تعطیل می کنند و این ایام موجب تعطیلی اجباری فعالیت های اقتصادی در سطح شهر شد

«اغتشاشات» اخیر کسب و کار اصناف گیلان را دچار رکود کرده است
کلانشهر:  خبرگزاری ایرنا به نقل از مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نوشت: بازاریان و کسبه استان گیلان از اغتشاشات اخیر رکود را تجربه کرده اند.تیمور پورحیدری گفت: این آشوب ها به کسب و کار اصناف استان لطمه وارد کرد و در پی آن درآمد بازاریان کاهش یافت.

تیمور پورحیدری در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: در این شرایط کسبه برای حفظ سرمایه خود بازار را تعطیل کردند که موجب رکود بازار شد و فروشندگان و عرضه کنندگان کالاها نتوانستند فعالیت مناسب برای رونق بازار خود داشته باشند و دچار نوعی رکود و کاهش درآمدها و مشکلات بعدی شده اند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات و نشست‌های مشترک صنوف مختلف و بازاریان استان با مراجع قضایی، نظامی و انتظامی افزود: وقتی امنیت نباشد کسبه به ناچار مغازه های خود را تعطیل می کنند و این ایام موجب تعطیلی اجباری فعالیت های اقتصادی در سطح شهر شد.

 

وی بهترین نیروی‌های بازدارنده در برابر آشوب‌گری ها را کسبه و بازاریان دانست و عنوان کرد: بازار تحت هر شرایطی خط خود را از این افراد جدا می‌کند تا خدشه به تامین نیاز و مایحتاج مردم وارد نشود.

وی ادامه داد: در بازار باید امنیت برقرار باشد، اگرچه امنیت پایدار بوسیله نیروهای نظامی و انتظامی بصورت شبانه روزی تامین می شود اما نقش اصناف و کسبه در این مهم به جهت آنکه تامین کننده نیازهای مردم هستند، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.